SAD i Meksiko u finalu Gold Cupa

GOLD CUP
Objavljeno: 30.07.2021 / 09:27
Autor: SEEbiz/h
AUSTIN - Nogometne reprezentacije SAD i Meksika izborile su plasman u finale Gold Cupa, prvenstva zemalja Srednje i Sjeverne Amerike koje se održava u Sjedinjenim Državama.

Amerikanci su u Austinu pobijedili Katar sa 1-0, dok je Meksiko u Houstonu porazio Kanadu sa 2-1.

Pobjednički pogodak u susretu između domaćina turnira i Katara, koji je dobio pozivnicu za nastup, zabio je Gyasi Zardes u 86. minuti.

Katar je najveću priliku imao u 61. minuti, no Hassan Al Heidos nije iskoristio kazneni udarac.

U drugom susretu Meksiko, koji je branitelj naslova, je stigao do pobjede pogotkom Hectora Herrere u devetoj minuti sudačke nadoknade.

Meksiko je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Orbelina Pinede iz jedanaesterca, a izjednačio je Tajon Buchanan u 57. minuti. Meksikanci su u 66. minuti mogli do nove prednosti, no Carlos Salcedo je promašio jedanaesterac.

Kada se već činilo kako će susret otići u produžetak, veznjak Atletico Madrid je zabio za pobjedu.

Finale je na rasporedu 1. kolovoza u Austinu.

Meksiku će to biti 14. finale, a do sada je slavio rekordnih 11 puta, dok će Amerikanci u svom 13. finalu loviti sedmi naslov.

Tagovi: Gold Cup, nogomet, SAD, Meksiko, finale
Derby County u stečaju
AGONIJA
LONDON - Engleski nogometni drugoligaš Derby County, kojega trenutačno vodi najbolji strijelac u povijesti engleske reprezentacije Wayne Rooney, podnio je zahtjev za dovođenje stečajnih upravitelja u klub zbog financijskih poteškoća u kojima se nalazi.
Cindrić uspješno operiran, oporavak će trajati najmanje šest tjedana
OPERACIJA
ZAGREB - Hrvatski rukometni savez (HRS) objavio je kako je reprezentativni srednji vanjski igrač Luka Cindrić (25) uspješno operirao lijevo rame te kako će njegov oporavak trajati najmanje šest tjedana.
Clippersi započeli gradnju vlastite dvorane
LOS ANGELES - Američka profesionalna košarkaška momčad Los Angeles Clippers u želji da izađe iz sjene mnogo popularnijeg gradskog rivala Lakersa započela je izgradnju vlastite dvorane u Inglewoodu.
Pele stabilno nakon respiratornih problema
DOBRE VIJESTI
SAO PAULO - Legendarni brazilski nogometaš Pele (80) je stabilno nakon što je imao respiratornih problema u petak zbog kojih je vraćen an odjel intenzivne njege, objavila je bolnica u Sao Paulu u kojoj se oporavlja od operacije odstranjenja tumora debelog crijeva.
Jurić: Igrači me slijede
REGGIO EMILIA - Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić nakon 1-0 gostujuće pobjede njegova Torina protiv Sassuola do koje je stigao golom Marka Pjace u 83. minuti, pohvalio je igru svoje momčadi naglasivši kako je ona mogla biti i uvjerljivija.