Sampdoria zaustavila Inter

SERIE A
Objavljeno: 06.01.2021 / 17:45
GENOVA - Nogometaši Sampdorije priredili su veliko iznenađenje u 16. kolu talijanskog prvenstva 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv milanskog Intera prekinuvši tako niz od osam uzastopnih pobjeda "crno-plavih" u Serie A.

Inter je imao priliku pobjedom u Đenovi zasjesti na vrh ljestvice uoči velikog derbija između Milana i Juventusa koji je na programu od 20.45 sati, a imao je i veliku priliku za vodstvo u otvaranju utakmice. No, udarac Alexisa Sancheza s bijele točke u 12. minuti obranio je vratar Sampdorije Audero.

Do kraja prvog poluvremena su bivši igrači Intera Candreva (23-11m) i Keita Balde (38) doveli Sampdoriju u prednost od 2-0. U nastavku je Inter uspio tek smanjiti kada je De Vrij (65) udarcem glavom poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta kojega je izveo hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović.

Brozović je odigrao čitav susret za Inter za kojega je Ivan Perišić odigrao drugo poluvrijeme.

Ovim porazom Inter je ostao drugi sa 36 bodova, jednim manje uz utakmicu više od vodećeg gradskog rivala Milana, a tri više od treće Rome koja je kao gost svladala Crotone sa 3-1 (3-0).

Strijelci za Romu bili su Mayoral (8, 29) i Mhitarjan (35-11m), dok je poraz Crotonea ublažio Golemić (71).

Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, odigrala je 1-1 (0-0) na gostovanju kod Torina. Veronu je u vodstvo doveo Dimarco (67), a poravnao je Bremer (84). Hrvatski napadač Nikola Kalinić igrao je do 56. minute za Veronu koja je sada deveta na ljestvici sa 254 boda, dok je Torino 16. sa 12 bodova.

Milan Badelj igrao je za Genou do 57. minute, a Marko Pjaca od 57. minute u 1-2 (0-0) porazu na gostovanju kod Sassuola. Domaće je u vodstvo doveo Boga (52), poravnao je Šomurodov (64), da bi tri boda Sassuolu osigurao Raspadori (83). Sassuolo je četvrti sa 29 bodova, a Genoa 19. sa 11.

Boško Šutalo ostao je na klupi Atalante kod koje Mario Pašalić nije konkurirao za nastup u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Parme. Golove za Atalantu postigli su Muriel (16), Zapata (49) i Gosens (61). Šesta Atalanta ima 28 bodova, a Parma 17. sa 12.

REZULTATI 16. KOLA:
Cagliari - Benevento 1-2 (Joao Pedro 20 / Sau 41, Tuia 44)
Sassuolo - Genoa 2-1 (Boga 52, Raspadori 83 / Šomurodov 64)
Crotone - Roma 1-3 (Golemić 71 / Mayoral 8, 29, Mhitarjan 35-11m)
Lazio - Fiorentina 2-1 (Caicedo 6, Immobile 75 / Vlahović 88-11m)
Torino - Verona 1-1 (Bremer 84 / Dimarco 67)
Sampdoria - Inter 2-1 (Candreva 23-11m, Balde 38 / De Vrij 65)
Bologne - Udinese 2-2 (Tomiyasu 19, Svanberg 40 / Pereyra 34, Arslan 90+2)
Atalanta - Parma 3-0 (Muriel 16, Zapata 49, Gosens 61)

HEROJ SEZONE
BERLIN - Der Spiegel navodi kako postoji šansa da u bliskoj budućnosti španjolski nogometni strateg Xabi Alonso, sadašnji trener Bayera, dobije svoju ulicu u Leverkusenu.
Preminuo Bernd Hölzenbein, osvajač SP-a 1974.
IN MEMORIAM
BERLIN - Bivši njemački nogometaš Bernd Hölzenbein, svjetski prvak 1974. uz Franza Beckenbauera i Gerda Müllera, preminuo je u 78. godini, objavio je u utorak Eintracht Frankfurt, klub u kojem je igrao 14 godina.
Željezničar traži strateškog partnera
PARTNERSTVO
SARAJEVO - FK Željezničar objavljuje javni poziv za uspostavljanje strateškog partnerstva s potencijalnim investitorima.
Hajduk oborio negativni rekord
KATASTROFA
SPLIT - Hajduk je protiv Osijeka prošlog vikenda upisao peti uzastopni poraz (1:2) u svim službenim natjecanjima što je niz kakav ne pamti od proljeća 1980. godine.
Amerikanci za Pariz izabrali supermoćnu košarkašku selekciju
NEW YORK - Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država na Olimpijske igre dolazi s najvećim zvijezdama. Poznato je 11 imena koja će imati za cilj donijeti novo zlato.