Serie A: Simeone zabio četiri gola za sastav Igora Tudora

SERIE A
Objavljeno: 24.10.2021 / 17:27
VERONA - U dvoboju 9. kola talijanske Serie A Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, je potpuno nadigrala Lazio i svladala ga 4-1.

Apsolutni junak te pobjede Verone bio je Giovanni Simeone, sin trenera Atletica Diega Simeonea. Naime, Argentinac je postigao sva četiri pogotka za domaći sastav koji je nastavio s dobrim igrama otkako ga je preuzeo Tudor. Simeone je zabijao u 30., 36., 62. i 92. minuti.

Od hrvatskih nogometaša iz Verone u igru je ušao samo Boško Šutalo u 69. minuti. Kalinić i Pandur su ostali na klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, baš kao i Toma Bašić kod Lazija.

Domaće bodove osvojila je i Fiorentina koja je s 3-0 svladala Cagliari. Prvi pogodak u 21. minuti zabio je Biraghi iz jedanaesterca, dok su potom još strijelci bili Gonzalez (42.) i Vlahović (49.).

Fiorentina je došla do šestog mjesta na ljestvici (isti broj bodova kao četvrta Roma i peta Atalanta), dok se Verona popela na 11. mjesto.

Serie A, 9. kolo:

Atalanta - Udinese 1-1 (Malinovskij 56 / Beto 90+4)

Fiorentina - Cagliari 3-0 (Biraghi 21-11m, Gonzalez 42, Vlahović 49)

Verona - Lazio 4-1 (Simeone 30, 36, 62, 90+2)

Roma - Napoli (18:00)

Inter - Juventus (20:45)

Tagovi: Verona, Igor Tudor, Giovanni Simeone, Diego Simeone
Emreli suspendiran zbog dugovanja prema bivšem klubu
SUSPENZIJA

ZAGREB - FIFA je suspendirala Dinamovog prvotimca Mahira Emrelija zbog dugovanja koje 25-godišnji Azerbajdžanac ima prema svom bivšem klubu, varšavskoj Legiji.

Sampaoli novi trener Seville
SEVILLA - Argentinac Jorge Sampaoli imenovan je u četvrtak trenerom Seville FC umjesto Julena Lopeteguija, otpuštenog u srijedu, objavio je španjolski klub, koji se nalazi u velikim poteškoćama na početku sezone.
LeBron James želi vlastiti NBA klub u Las Vegasu
AMBICIJE
LAS VEGAS - Legendarni američki košarkaš LeBron James (37) otkrio je svoje planove nakon umirovljenja - želi vlastitu NBA momčad i to u Las Vegasu.
Rakitić: Velika krivica je na igračima Seville
PORUKE
SEVILLA - Španjolski nogometni klub Sevilla smijenio je trenera Julena Lopeteguija zbog loših rezultata no kapetan momčadi Ivan Rakitić poručio je da je velika krivica na igračima.