Serie A: Simeone zabio četiri gola za sastav Igora Tudora

SERIE A
Objavljeno: 24.10.2021 / 17:27
VERONA - U dvoboju 9. kola talijanske Serie A Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, je potpuno nadigrala Lazio i svladala ga 4-1.

Apsolutni junak te pobjede Verone bio je Giovanni Simeone, sin trenera Atletica Diega Simeonea. Naime, Argentinac je postigao sva četiri pogotka za domaći sastav koji je nastavio s dobrim igrama otkako ga je preuzeo Tudor. Simeone je zabijao u 30., 36., 62. i 92. minuti.

Od hrvatskih nogometaša iz Verone u igru je ušao samo Boško Šutalo u 69. minuti. Kalinić i Pandur su ostali na klupi za pričuve kroz cijelu utakmicu, baš kao i Toma Bašić kod Lazija.

Domaće bodove osvojila je i Fiorentina koja je s 3-0 svladala Cagliari. Prvi pogodak u 21. minuti zabio je Biraghi iz jedanaesterca, dok su potom još strijelci bili Gonzalez (42.) i Vlahović (49.).

Fiorentina je došla do šestog mjesta na ljestvici (isti broj bodova kao četvrta Roma i peta Atalanta), dok se Verona popela na 11. mjesto.

Serie A, 9. kolo:

Atalanta - Udinese 1-1 (Malinovskij 56 / Beto 90+4)

Fiorentina - Cagliari 3-0 (Biraghi 21-11m, Gonzalez 42, Vlahović 49)

Verona - Lazio 4-1 (Simeone 30, 36, 62, 90+2)

Roma - Napoli (18:00)

Inter - Juventus (20:45)

Tagovi: Verona, Igor Tudor, Giovanni Simeone, Diego Simeone
Preminuo košarkaš Stevan Jelovac
IN MEMORIAM
BEOGRAD - Srpski košarkaš Stevan Jelovac preminuo je od posledica moždanog udara, potvrdio je grčki AEK.
Rusija osvojila Davis Cup, Čilić poražen od Medvjedeva
FINALE
MADRID - Ruski tenisači novi su osvajači Davis Cupa. U Madridu, u finalnom susretu, Rusija je pobijedila nakon što je dobila i drugi pojedinačni meč. Za Rusiju je ovo treći trofej pobjednika u ovom natjecanju.
Hajduk slavio u Maksimiru, Livaja briljirao
DERBI
ZAGREB - U derbiju 18. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu Maksimir pred 9.900 gledatelja pobijedio Dinamo sa 2-0 upisavši petu uzastopnu pobjedu otkako je momčad preuzeo Valdas Dambrauskas.
Rangnick startao pobjedom u Manchester Unitedu
START
MANCHESTER - Njemački strateg Ralf Rangnick odradio je prvu utakmicu na svojoj novoj dužnosti, onoj trenera Manchester Uniteda. I premijera je bila uspješna.
Tudorova Verona pobijedila nakon 0-3!
PREOKRET
VENEZIA - Nevjerojatan preokret kreirala je Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, u susretu 16. kola talijanske Serie A. Verona je pobijedila kod Venezije 4-3 nakon što je gubila 0-3!