GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Sjajni Mbappe s dva gola odveo Francusku do pobjede protiv Senegala

Sjajni Mbappe s dva gola odveo Francusku do pobjede protiv Senegala
SKUPINA I
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 17.06.2026 / 08:20
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Francuska nogometna reprezentacija pobijedila je Senegal 3:1 u New Yorku u prvoj utakmici skupine I SP-a. Za Francusku su zabili Kylian Mbappe u 66. i 96. te Bradley Barcola u 82. minuti.

Za Senegal je zabio Ibrahim Mbaye u 95. minuti. Utakmica je počela otvoreno, a prvu prijetnju imao je Senegal već u drugoj minuti, no francuska obrana je otklonila opasnost. Ubrzo nakon toga, vratar Maignan ostao je ležati nakon gužve poslije kornera, ali je uspio nastaviti susret.

Početne minute obilježila je tvrda borba na sredini terena, a obje su momčadi pokušavale nametnuti svoj ritam. Francuzi su postupno preuzimali kontrolu nad posjedom i sve više prijetili, no senegalska obrana bila je dobro organizirana. U 19. minuti udarac Dembelea s 20 metara blokirao je Niakhate.


Senegal promašio velike prilike

Najveću priliku do tadašnjeg dijela utakmice Senegal je imao u 26. minuti. Nakon brze kontre, Jackson je ušao u kazneni prostor i pucao, ali je njegov udarac zaustavila vratnica. Nedugo zatim uslijedila je pauza za osvježenje. Do kraja poluvremena vidjeli smo još nekoliko pokušaja s obje strane.

U 40. minuti Maneov udarac s 20 metara obranio je Maignan. U posljednjim sekundama prvog dijela, Senegal je propustio još jednu nevjerojatnu priliku. Mane je probio lijevu stranu i poslao povratnu loptu za Sarra, koji je sa šest metara neometan prebacio cijeli gol.

Francuska slomila otpor u nastavku

Drugo poluvrijeme počelo je prilikom Douea, ali njegov udarac s 20-ak metara otišao je pokraj gola. Senegal je ponovno mogao povesti u 51. minuti, no Saliba je u posljednji trenutak klizećim startom spriječio Sarra da izađe sam pred Maignana. Francuska je zatim podigla razinu igre. Prvo je u 53. minuti Mendy obranio odličan pokušaj Olisea, a tri minute kasnije senegalski vratar zaustavio je i zicer Kylianu Mbappeu, koji se našao sam ispred njega.

U 58. minuti dogodio se sporan trenutak. Mbappe je pao u šesnaestercu nakon kontakta s Maneom, a Francuzi su tražili jedanaesterac. Nakon provjere VAR-a, iranski sudac Alireza Faghani procijenio je da nije bilo prekršaja te da je Mbappe pokušao iznuditi kazneni udarac, što je izazvalo bijes na francuskoj klupi.

Mbappe s dva gola donio pobjedu i ispisao povijest

Inicijativa Francuske ipak se isplatila u 66. minuti. Olise je sjajnom loptom pronašao Mbappea, koji je ovaj put bio precizan i prizemnim udarcem s desne strane matirao Mendyja za vodstvo 1:0. Senegal je umalo ekspresno izjednačio samo dvije minute kasnije, kada je Jackson zatresao mrežu, no pogodak je poništen zbog zaleđa. U 82. minuti Francuska je udvostručila prednost. Rabiot je fantastičnom asistencijom proigrao Barcolu, koji je zamijenio Dembelea, a on je mirno zabio za 2:0.

Prava drama viđena je u sudačkoj nadoknadi. Prvo je Mbaye u petoj minuti nadoknade smanjio na 2:1 i vratio nadu Senegalu. Međutim, samo minutu kasnije, sve je riješio Kylian Mbappe. Primio je loptu na 30-ak metara, vidio da je Mendy izašao s gol-linije i fantastičnim udarcem postavio konačnih 3:1.

S ova dva pogotka Mbappe je ispisao nove stranice francuske nogometne povijesti. Oborio je rekord Oliviera Girouda na vrhu ljestvice najboljih strijelaca reprezentacije s 58 golova. Također, prestigao je i Justa Fontainea kao najbolji francuski strijelac na svjetskim prvenstvima s 14 pogodaka.

Tagovi: #kylian mbappe, #francuska, #senegal, #barcola
PROČITAJ I OVO
Argentina strašnim preokretom izbacila Englesku i ušla u finale SP-a
PREOKRET
Argentina strašnim preokretom izbacila Englesku i ušla u finale SP-a
ATLANTA - Argentina je drugi finalist Svjetskog prvenstva nakon što je u polufinalu u Atlanti s 2:1 svladala Englesku.
Bakrar odlazi u najtrofejniji klub na svijetu
NAPADAČ
Bakrar odlazi u najtrofejniji klub na svijetu
ZAGREB - Alžirski napadač Monsef Bakrar (25) odlazi iz Dinama te će karijeru nastaviti u egipatskom velikanu Al Ahlyju. Posao bi trebao biti realiziran i službeno do kraja dana.
Cardoso Varela odlazi iz Dinama
ODLAZAK
Cardoso Varela odlazi iz Dinama
ZAGREB - U srijedu ujutro Cardoso Varela je trenirao s B momčadi Jerka Leke, a nakon treninga je stigla vijest da se vraća u Porto!
Dinamo želi igrača Bayerna
ŽELJE
Dinamo želi igrača Bayerna
ZAGREB - U Maksimirskoj 128 radi se, i to jako ozbiljno, na kupovini mladog hrvatskog reprezentativca, nekad velikog talenta, koji je sa 16 godina otišao iz Slaven Belupa u minhenski Bayern.
Španjolska je prvi finalist Svjetskog prvenstva
UVJERLJIVO
Španjolska je prvi finalist Svjetskog prvenstva
DALLAS - Španjolska je prvi finalist Svjetskog prvenstva nakon što je u polufinalu u Dallasu s 2:0 svladala Francusku.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE