Sjajni Meksikanci srušili svjetske prvake

SENZACIJA
Objavljeno: 17.06.2018 / 19:15
MOSKVA - Meksiko je u fantastičnoj utakmici 1. kola skupine F Svjetskog prvenstva u Moskvi pobijedio Njemačku 1:0 golom Lozana u 35. minuti.

Meksikanci su izdominirali u prvom poluvremenu, a Njemačka je najbliže izjednačenju bila u 39. minuti kad je Toni Kroos iz slobodnog udarca s 20 metara pogodio spojnicu. U drugom poluvremenu su Nijemci stiskali, ali fanatični Meksikanci su se uspjeli obraniti, a u nekoliko navrata su mogli zabiti i drugi gol.

Spomenimo i da je za Meksiko zaigrao iskusni Rafa Marquez (39) kojem je to bilo peto svjetsko prvenstvo. To su do sada u povijesti uspjeli samo Meksikanac Antonio Carbajal i Nijemac Lothar Matthaus. Drugi susret F skupine na rasporedu je u ponedjeljak u 14 sati, kada će igrati Švedska i Južna Koreja.

Tagovi: Meksiko, Njemačka, Toni Kroos, Hirving Lozano, Rafa Marquez
Francuska protiv Slovenije u polufinalu
TOKIO - Francuska muška košarkaška reprezentacija plasirala se u polifinale olimpijskog turnira u Tokiju, Francuzi su u četvrtfinalu nadigrali Talijane sa 84-75 (20-25, 23-17, 21-12, 20-21).
Tin Srbić osvojio srebro
OSMA MEDALJA
TOKIO - Hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je srebrnu medalju u finalu preče na olimpijskim igrama u Tokiju osvojivši osmo odličje za Hrvatsku.
Inter odbio ponudu za Lukakua
ODBIJENICA
MILANO - Talijanski nogometni prvak Inter odbio je ponudu europskog prvaka Chelsea za belgijskog napadača Romelua Lukakua (28).
Povijesni uspjeh Slovenije, Dragić i Dončić doveli ih do polufinala
TOKIO - Slovenija je u polufinalu Olimpijskih igara! Tako jednostavno, tako skladno, tako - bez stresa.
Prosinečki: Nismo spremni za dvoboj Dinama i Zvezde
REALNO
ZAGREB - Ukoliko Dinamo i Crvena zvezda uspješno prođu treće pretkolo kvalifikacija za Ligu prvaka, hrvatski i srpski prvak odmjerili bi snage u play-offu za najelitnije klupsko nogometno natjecanje.