Sunsi izbacili Lakerse, Booker briljirao

Objavljeno: 04.06.2021 / 08:04
Autor: SEEbiz / Index.hr
LOS ANGELES - Devin Booker vodio je Phoenix Sunse do ključne pobjede 113:100 nad Lakersima za ukupnih 4:2 i prolazak u polufinale Zapada.

Aktualni NBA prvaci tako su ispali u prvom krugu doigravanja, a Sunsi se za konferencijsko finale bore protiv Denvera, koji je dva sata ranije, također s 4:2, izbacio Portland.

Booker je partijom života zaustavio LeBrona na početku obrane naslova. Postigao je 47 koševa uz šut iz igre 15/22. Trice je gađao sjajnih 8/10, a sa šest ubačaja iz daljine u prvoj četvrtini izjednačio je povijesni rekord, što je nekoliko sati ranije napravio i Michael Porter iz Nuggetsa.

Bookerova prva četvrtina protiv NBA prvaka Lakersa, predvođenih LeBronom Jamesom, je doista povijesna:

Booker je bio i najbolji skakač, s 11 uhvaćenih lopti pod košem, a perfektnu partiju zaokružio je s tri asistencije i jednom blokadom. Ovako je nakon meča komentirao svoju partiju za anale najjače lige svijeta: "Cijelog života radio sam za ovaj osjećaj. I kada sam konačno došao nadomak njega, nije mi palo na pamet bojati se."

Jae Crowder je postigao 18 koševa uz osam skokova, a Chris Paul je bio najbolji dodavač utakmice, s 12 koševa. Dario Šarić nije dobio ni sekunde u povijesnom trijumfu Sunsa.

Kod Lakersa je LeBron bio najbolji s 29 koševa (11/26 iz igre, trice 3/10), devet skokova, sedam asistencija te po dvije ukradene lopte i blokade.

Dennis Schroder ubacio je 20, Kentavious Caldwell-Pope 19, ali Lakersi se nisu mogli spasiti bez Anthonyja Davisa, koji je zbog ozljede izašao nakon samo pet minuta.

Od početka i prve četvrtine, koja je završila 36:14 za Sunse, bilo je jasno tko je pobjednik.

Tagovi: Devin Booker, Phoenix Suns, Jae Crowder, Chris Paul, Dario Šarić, LeBron James
Evo gdje bi Brozović mogao nastaviti karijeru
KAMO DALJE?
MILANO - Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović (28) na kraju sezone je slobodan igrač, ugovor s milanskim Interom završava mu u lipnju, a pregovori oko nastavka suradnje s 'nerazzurrima' zapeli su.
Pobjeda Jazza, Bogdanović zabio 13 poena
ZAGREB - Utah Jazz hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića pobijedio je sinoć u gostima sa 110-101 Sacramento Kings, a hrvatski je reprezentativac u toj pobjedi sudjelovao sa 13 koševa.
Brekalo strijelac u pobjedi Torina
SERIE A
TORINO - Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Brekalo bio je strijelac za Torino 3-2 (2-0) domaćoj pobjedi protiv Genoe u prvom susretu 9. kola talijanskog prvenstva.
Simmons nije mentalno spreman
PHILADEPLPHIA - Australski košarkaš Ben Simmons (25), prvi izbor NBA drafta 2016. godine, obavijestio je svoju momčad Philadelphia 76-erse kako "trenutačno nije mentalno spreman za igru i kako mu treba jš vremena".
Haaland mora pauzirati više tjedana
PROBLEMI
DORTMUND - Napadač Borussije Dortmund norveški nogometaš Erling Haaland pauzirat će "više tjedana", objavio je u petak njegov trener.