Tottenham bolji od Evertona, popeo se na diobu drugog mjesta

PREMIERSHIP
Objavljeno: 15.10.2022 / 20:47
LONDON - Nogometaši Tottenhama ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu te su na domaćem terenu, u dvoboju 11. kolu engleske Premier lige, pobijedili Everton 2-0.

Tottenham je suparnika slomio u nastavku utakmice kada je postigao oba pogotka. Prvo je Harry Kane u 59. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0, dok je pobjeda potvrđena u 86. minuti kada je za 2-0 zabio Hojbjerg.

Sedmi je puta time Tottenham slavio ove sezone te se uz utakmicu više na ljestvici bodovno izjednačio s Manchester Cityjem na drugom mjestu. Everton je pao na 14. mjesto i upisao četvrti ligaški poraz, drugi u nizu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Tottenham.

U nedjelju će utakmice ovog kola još odigrati Aston Villa - Chelsea, Leeds - Arsenal, Manchester United - Newcastle, Southampton - West Ham i Liverpool - Manchester City.

Premier liga, 11. kolo:

Tottenham - Everton 2-0 (Kane 59-11m, Hojbjerg 86)

Fulham - Bournemouth 2-2 (Diop 22, Mitrović 52-11m / Solanke 2, Lerma 29)

Wolverhampton - Nottingham Forest 1-0 (Ruben Neves 56-11m)

Leicester - Crystal Palace 0-0

Ranije:

Brentford - Brighton 2-0 (Toney 27, 64-11m)

Marca: Modrić želi ostati u Realu
MADRID - Luka Modrić ugovor s madridskim Realom ima do srpnja i još se ne zna u kojem klubu će 38-godišnji veznjak igrati sljedeće sezone. Marca, madridski list blizak Realu, tvrdi da Modrić ne želi promijeniti klub.
Dončić briljirao, Mavsi pobijedili Clipperse
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Clipperse 96-93 u drugoj utakmici doigravanja NBA lige u Los Angelesu, izjednačivši u seriji prvog kola na 1-1.
Penava o pregovorima s Mostom: Nema zle krvi