Tudor: Marseilleu je potrebno još vremena da bude bolji

REALNO
Objavljeno: 28.07.2022 / 06:54
MADRID - Španjolski prvoligaš Betis i Olympique Marseille remizirali su 1-1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u srijedu navečer nakon koje je trener gostiju Igor Tudor rekao da je njegovoj momčadi potrebno još vremena da zaigra kako on želi.

“Bila je to dobra utakmica, protiv dobrog suparnika. Kao što je rekao Betisov trener, bio je ovo dobar test za obje momčadi u kojem smo vidjeli određeni napredak”, izjavio je 44-godišnji Tudor na travnjaku stadiona Benito Villamarin u Sevilli. Njegova momčad je povela u 87. minuti pogotkom Milika, a izjednačio je Rodri u 90. minuti.

“Zadovoljan jesam, iako ne pogotkom koji smo primili u zadnjim sekundama. Kada je zadnja minuta trebaš ispucati loptu i završiti utakmicu. No igrači su htjeli, nastojali su zabiti, trudili su se”, rekao je Tudor. Hrvatski trener je 4. srpnja preuzeo klupu Marseillea koji je prošle sezone završio na drugom mjestu u francuskom prvenstvu.

“Pred nama je još dugačak put, radimo zajedno tek tri tjedna, pa nam je potrebno vremena. Ali mogu reći da sam vidio fragmente stvari koje želim vidjeti”, zaključio je Tudor koji je hrvatskog stopera Duju Ćaletu-Cara ubacio u igru u 71. minuti.

Real Sociedad, koji je lani bio šesti, na svom travnjaku je u srijedu navečer odigrao prijateljsku utakmicu s Osasunom u čijem je početnom sastavu bio hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir. Real Sociedad je pobijedio 1-0 pogotkom Aguirrea u 88. minuti. Budimir, koji se zbog nastupa za Hrvatsku u lipnju u Ligi nacija naknadno priključio pripremama, odigrao je prvo poluvrijeme.

Istovremeno je u sjevernom gradu Soriji domaći trećeligaš Numancia ugostio Atletico Madrid, kao i svakog ljeta tijekom priprema. Atletico, kojem je to bila prva pripremna utakmica, slavio je 4-0 a među njegovim vratnicama u drugom poluvremenu našao se hrvatski vratar Ivo Grbić. Rezultat je tada već bio 3-0 za lani trećeplasiranu momčad Primere.

Sevilla je u svojoj trećoj pripremnoj utakmici pobijedila 6-0 francuskog prvoligaša Angers. U susretu odigranom u portugalskom gradiću Lagosu u igru je u 61. minuti ušao hrvatski veznjak Ivan Rakitić.

Tagovi: Igor Tudor, Olympique Marseille
Sjajno izdanje Zadra na otvaranju nove sezone ABA lige
ZADAR - Košarkaši Zadra otvorili su novu sezonu natjecanja u ABA ligi pobijedivši pred svojim navijačima crnogorski Studentski centar s uvjerljivih 96-67 (25-8, 16-20, 24-20, 31-19).
Nürnberg više ne može igrati večernje utakmice
ŠTEDNJA ENERGIJE

BERLIN - Njemački nogometni drugoligaš Nürnberg neće igrati večernje utakmice nakon što je gradsko vijeće u petak odlučilo ograničiti korištenje reflektora na stadionu Max Morlock momčadi uslijed energetske krize.

Jaissle: Još ne razmišljamo o Dinamu
PORUKE
SALZBURG - Trener austrijskog nogometnog prvaka RB Salzburga Matthias Jaissle (34) je poručio kako još ne razmišlja o Dinamu, već o idućem suparniku u nacionalnom prvenstvu LASK-u.