Tudorova Verona pobijedila nakon 0-3!

PREOKRET
Objavljeno: 05.12.2021 / 17:20
VENEZIA - Nevjerojatan preokret kreirala je Verona, sastav kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, u susretu 16. kola talijanske Serie A. Verona je pobijedila kod Venezije 4-3 nakon što je gubila 0-3!

Nakon manje od pola sata igre novi prvoligaš Venezia je imala velikih 3-0 (Ceccaroni, Črnigoj i autogol Henryja). I prvih 45 minuta je završilo na takav način, a od 52. minute je krenuo veliki preokret.

Prvo je domaći igrač Henry zabio autogol za 1-3, a potom je Ceccaroni zaradio crveni karton (62.) te je domaćin morao nastaviti s igračem manje. Potom je Caprari u 65. realizirao jedanaesterac za 2-3, a veliki junak Verone opet je bio Argentinac Giovanni Simeone koji je zabio dva gola (drugi u 85.) za pobjedu Verone 4-3.

Hrvati u Veroni (Boško Šutalo i Ivor Pandur) su ovaj veliki preokret gledali s klupe za pričuve.

Fiorentina je u gostima pobijedila Bolognu 3-2 čime je upisala treću pobjedu u zadnja četiri ligaška nastupa. Jedan od tri gostujuća pogotka postigao je sjajni Dušan Vlahović čime je došao do trinaestog ligaškog gola ove sezone te je prvi strijelac Serie A. Zanimljivo je navesti da je time došao do 30. prvenstvenog gola u kalendarskoj 2021. godini.

Spezia je na domaćem terenu vodila 2-0 protiv Sassuola, ali je u drugom poluvremenu dva puta za goste pogađao Raspadori i postavio time konačnih 2-2. Hrvatski nogometaš Martin Erlić za domaćina je odigrao cijelu utakmicu.

Tagovi: Verona, Igor Tudor, Venezia
Hrvatska ima težak zadatak u polufinalu Lige nacija
LIGA NACIJA
ZAGREB - Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić duboko u 38. godini prvi će put vatrene predvoditi na nizozemskom tlu, u polufinalu Lige nacija protiv Nizozemske. Bit će to spektakularan dvoboj 14. lipnja u Rotterdamu, dok će dan kasnije, 15. lipnja, u drugome polufinalu igrati Italija i Španjolska.
Halilhodžiću se smiješi novi veliki izazov
IZAZOVI
ZAGREB - U Maroku i dalje traje nogometna idila jer su njihovi nogometaši ispisali povijest senzacionalnim nastupom na Svjetskom prvenstvu u Kataru gdje su postali prva afrička reprezentacija koja je igrala polufinale ovog natjecanja, a četvrto mjesto kruna je tom uspjehu.
Arsenal spreman iskrcati pravo bogatstvo za Caiceda
LONDON - Španjolski Fichajes i turski novinar Ekrem Konur tvrde da Arsenal sprema ponudu od 85 milijuna eura kako bi već ovog mjeseca uspio dovesti veznjaka Moisesa Caiceda iz Brightona.
Luka Dončić prvi put ostao bez poena u NBA utakmici
OZLJEDA
DALLAS - Luka Dončić ozlijedio se već u četvrtoj minuti utakmice svojih Dallas Mavericksa u Phoenixu i prvi put u NBA karijeri završio susret bez poena. Prije ozljede stigao je samo promašiti dva šuta i uhvatiti jedan skok. Unatoč njegovu izostanku, Mavsi su uspjeli pobijediti Sunse 99:95.