United preokretom do pobjede protiv Cityja

PREOKRET
Objavljeno: 14.01.2023 / 16:31
Autor: SEEbiz / index.hr
MANCHESTER - Manchester United je u gradskom derbiju u sklopu 20. kola Premier lige preokretom svladao Manchester City 2:1.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu te je izgledalo kao da City mirno drži prednost, no dva brza gola domaće momčadi donijela su joj pobjedu.

City je došao u vodstvo u 60. minuti, kada je nakon akcije po desnoj strani Kevin De Bruyne ubacio pred gol, a Jack Grealish lako pogodio glavom u nebranjeni dio mreže. Ipak, United je u posljednjih 15-ak minuta stigao do preokreta vrijednog sva tri boda.

Prvi gol zabio je Bruno Fernandes iz kontroverzne situacije u 78. minuti. Casemiro je dodavanjem tražio Rashforda, koji je bio u zaleđu i trčao je na loptu. Marcus Rashford je u zadnji čas odustao od preuzimanja posjeda te propustio loptu za Fernandesa, a on je pogodio za 1:1. Pomoćni sudac označio je Rashfordovo zaleđe, ali na kraju je odlučeno da on nije utjecao na igru.

Preokret je završen u 82. minuti nakon brzog kontranapada. Alejandro Garnacho se na lijevoj strani lijepo riješio čuvara i poslao loptu na peterac, a na nju je prvi stigao Rashford i pogodio za konačnih 2:1.

Manchester United se pobjedom popeo na 38 bodova te došao svom drugoplasiranom gradskom rivalu na svega bod zaostatka. Trenutno vodeći Arsenal ima šest bodova više od Uniteda te jednu odigranu utakmicu manje.

Tagovi: Manchester United, Manchester City, Jack Grealish, Bruno Fernandes, Marcus Rashford
Radonjić ne igra za reprezentaciju dok je Piksi izbornik
ODLUKE
BEOGRAD - Izbornik srpske nogometne reprezentacije Dragan Stojković Piksi danas bi trebao objaviti popis od 26 igrača na koje računa za Europsko prvenstvo, a kako prenose beogradski mediji, Nemanja Radonjić neće biti na popisu.
Preminuo legendarni NBA centar Bill Walton
IN MEMORIAM
BOSTON - Američka košarkaška legenda Bill Walton (71), član Kuće slavnih i dvostruki NBA prvak, preminuo je nakon dugotrajne borbe s rakom, objavila je NBA liga.
Modrić: Odluka je donesena
PORUKE
MADRID - Luka Modrić rekao je da se da nada da će produžiti ugovor s Real Madridom i da se nada da će kad završi klupsku karijeru imati oproštaj od kluba kakav je imao Toni Kroos.
Ovo je širi popis španjolske reprezentacije za Euro
POPIS
ZAGREB - Europsko prvenstvo započet će 14. lipnja, a već dan kasnije na njemu će prvu utakmicu odigrati hrvatska reprezentacija.
Zajec: Češće sam mijenjao žene nego trenere, takav je život
JASNA PORUKA
ZAGREB - Dinamo je zatvorio sezonu na trijumfalan način. Nakon što je ona otvorena osvajanjem SuperSport Superkupa, zagrebačka momčad uspjela je nadoknaditi i bodovnu razliku za tada vodećima Hajdukom i Rijekom, u završnici sezone stići do naslova u prvenstvu, a onda je sve zaokružila i osvajanjem SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.