United zaustavio City

PREMIERSHIP
Objavljeno: 07.03.2021 / 20:26
MANCHESTER - Nogometaši Manchester Uniteda 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv gradskog rivala Manchester Cityja u susretu 27. kola engleskog prvenstva prekinuli su nevjerojatan niz Cityja od 21 pobjede u svim natjecanjima.

United je poveo već u 2. minuti kada je Bruno Fernandes sigurno izveo kazneni udarac nakon što je Gabriel Jesus neoprezno u svom kaznenom prostoru startao na Martiala, a gosti su povećali svoju prednost na startu nastavka, u 50. minuti Shaw je s loptom pretrčao gotovo pola igrališta, potom odigrao dupli pas s Rashfordom i zatim zatresao mrežu.

United se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto na ljestvici sa 54 boda, 11 manje od vodećeg Cityja, a jednim više od trećeg Leicester Cityja.

Ranije u nedjelju je aktualni prvak Liverpool izgubio nevjerojatni šesti put zaredom na svom Anfieldu u Premier ligi, bolji od Liverpoola bio je Fulham sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Lemina u 45. minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora suprotni kut nemoćnog Allisona. Prije poraza od Fulhama Liverpool je na Anfieldu redom gubio i od Burnleyja, Brightona, Manchester Cityja, Evertona i Chelseaja, a u tih šest dvoboja je postigao samo jedan pogodak i to iz kaznenog udarca. Prijetoga niza Liverpool je dva puta odigrao neodlučeno, pa je njegov niz utakmica bez domaće pobjede u prvenstvu sada čak osam.

Liverpool je ostao sedmi na ljestvici sa 43 boda, dok je 18. Fulham stigao do učinka od 26 bodova, koliko ima i 17. Brighton.
U prvom nedjeljnom susretu West Bromwich Albion i Newcastle United su igrali 0-0. WBA je ostao 19. sa 18 bodova, dok je Newcastle 16. sa 27.

REZULTATI 27. KOLA,
Subota:
Burnley - Arsenal 1-1 (Wood 39 / Aubameyang 6)
Sheffield United - Southampton 0-2 (Ward-Prowse 32-11m, Adams 49)
Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 0-0
Brighton and Hove Albion - Leicester City 1-2 (Lallana 10 / Iheanacho 62, Amartey 88)
Nedjelja:
West Bromwich Albion - Newcastle United 0-0
Liverpool - Fulham 0-1 (Lemina 45)
Manchester City - Manchester United 0-2 (Bruno Fernandes 2-11m, Shaw 50)

20. Sheffield United 28 4 2 22 16-45 14

Tagovi: Manchester United, Manchester City, Luke Shaw, Ole Gunnar Solskjaer, Bruno Fernandes, Gabriel Jesus
Goran Tomić ostaje u Emiratima
ZAGREB - Hrvatski trener Goran Tomić (47) potpisao je novi, dvogodišnji ugovor s Al Bataehom, objavio je arapski klub. Tomić je u siječnju ove godine preuzeo momčad.
Barcelona će tužiti Španjolski nogometni savez, sud odlučuje o Yamalovom golu
TRAKAVICA
BARCELONA - Barcelona ne dopušta da se stiša bura nakon El Clasica u kojem je Real slavio 3:2.
Carlos Tevez završio u bolnici
PROBLEMI
BUENOS AIRES - Bivši argentinski nogometaš i sadašnji trener argentinskog kluba Independiente Carlos Tevez primljen je u utorak u bolnicu zbog jakih bolova u prsima.
Marca: Modrić želi ostati u Realu
MEDIJI
MADRID - Luka Modrić ugovor s madridskim Realom ima do srpnja i još se ne zna u kojem klubu će 38-godišnji veznjak igrati sljedeće sezone. Marca, madridski list blizak Realu, tvrdi da Modrić ne želi promijeniti klub.
Dončić briljirao, Mavsi pobijedili Clipperse
LOS ANGELES - Dallas Mavericksi pobijedili su Clipperse 96-93 u drugoj utakmici doigravanja NBA lige u Los Angelesu, izjednačivši u seriji prvog kola na 1-1.