United zaustavio City

PREMIERSHIP
Objavljeno: 07.03.2021 / 20:26
MANCHESTER - Nogometaši Manchester Uniteda 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv gradskog rivala Manchester Cityja u susretu 27. kola engleskog prvenstva prekinuli su nevjerojatan niz Cityja od 21 pobjede u svim natjecanjima.

United je poveo već u 2. minuti kada je Bruno Fernandes sigurno izveo kazneni udarac nakon što je Gabriel Jesus neoprezno u svom kaznenom prostoru startao na Martiala, a gosti su povećali svoju prednost na startu nastavka, u 50. minuti Shaw je s loptom pretrčao gotovo pola igrališta, potom odigrao dupli pas s Rashfordom i zatim zatresao mrežu.

United se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto na ljestvici sa 54 boda, 11 manje od vodećeg Cityja, a jednim više od trećeg Leicester Cityja.

Ranije u nedjelju je aktualni prvak Liverpool izgubio nevjerojatni šesti put zaredom na svom Anfieldu u Premier ligi, bolji od Liverpoola bio je Fulham sa 1-0 (1-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Lemina u 45. minuti pogodivši s ruba kaznenog prostora suprotni kut nemoćnog Allisona. Prije poraza od Fulhama Liverpool je na Anfieldu redom gubio i od Burnleyja, Brightona, Manchester Cityja, Evertona i Chelseaja, a u tih šest dvoboja je postigao samo jedan pogodak i to iz kaznenog udarca. Prijetoga niza Liverpool je dva puta odigrao neodlučeno, pa je njegov niz utakmica bez domaće pobjede u prvenstvu sada čak osam.

Liverpool je ostao sedmi na ljestvici sa 43 boda, dok je 18. Fulham stigao do učinka od 26 bodova, koliko ima i 17. Brighton.
U prvom nedjeljnom susretu West Bromwich Albion i Newcastle United su igrali 0-0. WBA je ostao 19. sa 18 bodova, dok je Newcastle 16. sa 27.

REZULTATI 27. KOLA,
Subota:
Burnley - Arsenal 1-1 (Wood 39 / Aubameyang 6)
Sheffield United - Southampton 0-2 (Ward-Prowse 32-11m, Adams 49)
Aston Villa - Wolverhampton Wanderers 0-0
Brighton and Hove Albion - Leicester City 1-2 (Lallana 10 / Iheanacho 62, Amartey 88)
Nedjelja:
West Bromwich Albion - Newcastle United 0-0
Liverpool - Fulham 0-1 (Lemina 45)
Manchester City - Manchester United 0-2 (Bruno Fernandes 2-11m, Shaw 50)

20. Sheffield United 28 4 2 22 16-45 14

Tagovi: Manchester United, Manchester City, Luke Shaw, Ole Gunnar Solskjaer, Bruno Fernandes, Gabriel Jesus
Nagelsmann ostaje izbornik Njemačke do Svjetskog prvenstva 2026.
IZBORNICI
BERLIN - Njemački nogometni izbornik Julian Nagelsmann obnovio je ugovor na dvije godine do Svjetskog prvenstva 2026. u "odluci srca", objavio je u petak nacionalni savez DFB.
Sergej Barbarez novi izbornik nogometne reprezentacije BiH
SARAJEVO - Sergej Barbarez novi je izbornik nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine, a na tu ga je poziciju u petak imenovao Izvršni odbor Nogometnog saveza BiH sa zadaćom da u naredne četiri godine konsolidira stanje i pokuša prekinuti niz stalnih poraza u kvalifikacijama za međunarodna natjecanja.
Kawhi Leonard i dalje upitan za start doigravanja
LOS ANGELES - Los Angeles Clippers službeno su objavili kako i dalje nije poznato hoće li najbolji igrač ovog NBA sastava Kawhi Leonard biti spreman za start doigravanja.
Mundo Deportivo: Zidane je novi trener Bayerna
MADRID - Nakon što je napravio fenomenalan posao s Realom u kratkom razdoblju kao trener, Zinedine Zidane okreće novi list i trebao bi postati novi trener Bayerna, tvrdi španjolski Mundo Deportivo.
Italija ima sigurnih pet klubova u Ligi prvaka
KOEFICIJENTI
ZAGREB - Nakon odigranih uzvratnih četvrtfinalnih utakmica nogometne Europske lige i Konferencijske lige postalo je i definitivno poznato da će iduće sezone u Ligi prvaka talijanski nogomet imati pet svojih predstavnika.