Uvjerljiva pobjeda Verone

SERIE A
Objavljeno: 03.10.2021 / 17:19
VERONA - Verona je stigla do druge ovosezonske pobjede u Serie A pod vodstvom Igora Tudora, a na svom je terenu svladala Speziju s uvjerljivih 4-0.

Argentinac Giovanni Simeone je već u 4. minuti postigao vodeći pogodak za Veronu. Za 2-0 je pogodio Davide Faraoni u 15. minuti, a Gianluca Caprari je u 42. minuti povećao prednost domaćih na 3-0. Za konačnih 4-0 strijelac je bio Brazilac Daniel Bessa u 71. minuti.

Bessu je u 73. minuti zamijenio Nikola Kalinić, dok su Boško Šutalo i vratar Ivor Pandur ostali na klupi za pričuve.

Sampdoria i Udinese su odigrali utakmicu sa šest pogodaka iz koje su obje momčadi izašle sa po jednim bodom. Pereyra (15), Beto (44) i Forestieri (84) bili su strijelci za goste koji su vodili 1-0 i 2-1. Domaća momčad do prvog izjednačenja stigla autogolom Strygera Larsena (24), za 2-2 je strijelac bio Quagliarella (47) iz kaznenog udarca, a za 3-2 je pogodio Candreva (69).

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je svladala Lazio s 3-0, a strijelci su bili Barrow (14), Theate (17), Hickey (68).

Od 18 sati započinju utakmice Roma - Empoli i Fiorentina - Napoli, a u 20.45 sati će kolo biti zaključeno utakmicom Atalante i Milana.

Italija - 7. kolo
Bologna - Lazio 3-0 (Barrow 14, Theate 17, Hickey 68)
Sampdoria - Udinese 3-3 (Stryger Larsen 24-ag, Quagliarella 47-11m, Candreva 69 / Pereyra 15, Beto 44, Forestieri 84)
Verona - Spezia 4-0 (Simeone 4, Faraoni 15, Caprari 42, Bessa 71)

SPORT I KNJIGE
SPLIT - Povjesničar Bože Ujević napisao je knjigu Vječni derbi 1945. – 1991, koja govori o najvećem nogometnom rivalstvu u Hrvatskoj, onome između splitskog Hajduka i zagrebačkog Dinama.
Irvingu je odbijanje cjepiva odnijelo više od 100 milijuna dolara
ENORMNO
NEW YORK - Razigravač Brooklyn Netsa Kyrie Irving izjavio je da mu je protivljenje cijepljenju protiv Covida-19 odnijelo više od 100 milijuna dolara zarade, jer je zbog te odluke morao odbiti novi ugovor s Netsima koji mu je ponuđen prije početka prošle sezone.
Araujo mora na operaciju, upitan za Svjetsko prvenstvo
OPERACIJA
ZAGREB - Urugvajski 23-godišnji branič Ronald Araujo odbacio je tvrdnje da stavlja interese Barcelone ispred interesa nacionalne momčadi, nakon što je odlučeno da će biti podvrgnut operativnom zahvatu na ozlijeđenom butnom mišiću manje od dva mjeseca prije početka Svjetskog prvenstva.
Italija izborila Final Four, golijada u Londonu
LIGA NACIJA
ZAGREB - Nakon Hrvatske i Nizozemske plasman na završni turnir Lige nacija, koji će se održati od 14. do 18. lipnja iduće godine, izborila je i reprezentacija Italije.