Villarreal pobjedom do prvog mjesta La Lige

ŠPANJOLSKA
Objavljeno: 18.10.2020 / 21:11
MADRID - Nogometaši Villarreala kao domaćini su pobijedili Valenciju sa 2-1 (1-1) u nedjeljnom dvoboju 6. kola španjolskog prvenstva i s nova tri boda zasjeli na vrh ljestvice.

Pobjedu vrijednu vodeće pozicije u španjolskoj Primeri "žutoj podmornici" donijeli su Paco Alcacer pogotkom s bijele točke u 6. minuti i Dani Parejo golom u 69. minuti. Valencia je izjednačila u 37. minuti preko Guedesa.

Villerreal je u šest nastupa sakupio 11 bodova i ima jedan bod više Real Madrida, Getafea, Cadiza i Granade.

Huesca je na svom terenu preokretom od 0-2 do 2-2 protiv Valladolida po peti put u šest nastupa osvojila bod, a još čeka na prvu pobjedu u novoj prvoligaškoj sezoni. Gosti su do prednosti od dva pogotka stigli golovima Gonzaleza (35) i Rubija (51-11m), a ekspresni povratak u utakmicu Huesci su donijeli Mir (52) i Ramirez (56).

Elche je slavio sa 2-0 na gostovanju kod Alavesa golovima Mille (39) i Tetea Morentea (86). Athletic je u Bilbau svladao sa 2-0 Levante, a strijelci su bili Berenguer (68) i Inaki Williams (79).ž

Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su Eibar i Osasuna.

Od 21 sat kolo će zaključiti Betis i Real Sociedad utakmicom u Sevilli.

Tagovi: Villarreal, La Liga, Paco Alcacer, Dani Parejo
Mršić: Ovo je rezultat timskog rada igrača koji uživaju igrati za reprezentaciju
USPJESI
ISTANBUL - Hrvatska košarkaška reprezentacija u nedjelju se pobjedom protiv Švedske (87-72) plasirala na EuroBasket 2022., a izbornik Veljko Mršić istaknuo je da je to rezultat timskog rada igrača koji uživaju igrati za reprezentaciju.
Luque: Činio sam sve što sam mogao, pa i nemoguće za Maradonu
TVRDNJE
BUENOS AIRES - "Želite znati za što sam odgovoran? Za to što sam ga volio, što sam se brinuo za njega, što sam mu produljio život i učinio ga boljim", rekao je Luque jecajući na tiskovnoj konferenciji koju je prenosila televizija.
Hrvatska se pobjedom protiv Švedske plasirala na EuroBasket 2022.
KVALIFIKACIJE
ISTANBUL - Hrvatska košarkaška reprezentacija je u nedjelju u Istanbulu na kvalifikacijskom turniru za EuroBasket 2022. protiv Švedske slavila sa 87-72 (48-31), te je osigurala plasman na EuroBasket 2022. dvije utakmice prije kraja kvalifikacija.
Darko Planinić vratio se u Cibonu
ZAGREB - Na početku 2020. odigrao je nekoliko utakmica za Zadar gdje je bio na otvorenom ugovoru.
Barcelona napokon uvjerljiva
LA LIGA
BARCELONA - U 11. kolu Primere nogometaši Barcelone u nedjelju su na Camp Nou svladali Osasunu sa 4-0, a najljepši trenutak na utakmici dogodio se u 42. minuti kada je Antoine Griezmann zatresao mrežu fenomenalnim volejem s ruba 16-erca.