Wales nokautirao Tursku

SKUPINA A
Objavljeno: 16.06.2021 / 20:40
BAKU - U dvoboju 2. kola A skupine Eura nogometaši Walesa u srijedu su u Bakuu svladali Tursku s 2-0 (1-0). Golove za Velšane zabili su Aaron Ramsey (42) i Connor Roberts (90+5).

Igrači Walesa potpuno su nadigrali Tursku, osim što su promašili nekoliko odličnih prilika, Gareth Bale je u 61. minuti promašio i penal.

Već u 6. minuti Gareth Bale je odlično uposlio Aarona Ramseyja, koji se našao sam pred turskim vratarom ali njegov udarac iz blizine obranio je Ugurcan Cakir.

Nova prilika za Wales u 13. minuti, a u njoj se našao Kieffer Moore, koji je zabio izjednačujući gol protiv Švicarske u prvom kolu. Centaršut na drugu stativu Kieffer Moore je glavom poslao iznad gola.

U 24. minuti opet je u velikoj prilici Aaron Ramsey, koji je sa 11 metara pucao iznad gola, a asistent je ponovno bio Bale.

Gareth Bale je u 37. minuti presjekao loptu na centru i poveo kontru sa još dvojicom suigrača, ali stoper Söyüncü, koji igra u Leicesteru, odlično je reagirao pred svojim kaznenim prostorom i spasio situaciju.

Suradnja Aarona Ramseyja i Garetha Balea napokon je urodila pogotkom u 42. minuti. Bale je s desnog boka uputio centaršut u prazan prostor, a Ramsey je iz drugog plana utrčao iza leđa turske obrane i sa desetak metara zabio za 1-0.

Imali su Turci u prvom poluvremenu dvije polušanse, u 9. minuti Burak Yilmaz je pucao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta završila u bloku. A u 30. Kaan Ayhan nakon kornera pokušava glavom, ali udarac je opet blokiran.

Početkom drugog poluvremena, u 54. minuti, Turska je mogla izjednačiti. Nakon kornera Kaan Ayhan je glavom proslijedio loptu do Buraka Yilmaza, koji volejom sa pet metara puca iznad gola.

Aaron Ramsey ponovno je bio u šansi u 58. minuti, ali turski golman obranio je i taj pokušaj.

No, u 61. Gareth Bale je iz penala, kojeg je sam izborio, mogao potvrditi pobjedu Walesa, ali je poslao loptu preko gola. Zbog toga Velšani su morali strahovati jer u zadnjih deset minuta Turci su opsjedali njihov gol i 88. minuti mogli su izjednačiti. Nakon kornera Merih Demiral je pucao glavom, a golman Ward odlično je obranio.

Nakon toga Velšani su upropastili dva kontranapada, ali u sudačkoj nadoknadi (90+5) branič Connor Roberts zabija za 2-0, a asistent je opet bio Gareth Bale.

U ovoj skupini večeras igraju Italija i Švicarska. Wales vodi u grupi s četiri boda iz dvije utakmice i na pragu je plasmana u osminu finala. Italija ima tri boda, Švicarska jedan, dok je Turska s dva poraza i gol-razlikom 0-5 u vrlo teškoj situaciji.

TURSKA: Cakir - Celik, Ayhan, Söyüncü, Meras (72. Müldür) - Yokuslu (46. Demiral) - Ünder (83. Kahveci), Tufan (46. Yazici), Calhanoglu, Karaman (75. Dervisoglu) - B. Yilmaz.

WALES: Ward - Roberts, Mepham, Rodon, Davies - Morrell, Allen (73. Ampadu) - Bale, Ramsey (85. Wilson), James (94. Williams) - Moore.

STRIJELCI: 0-1 Aaron Ramsey (42), 0-2 Connor Roberts (90+5).

STADION: Olimpijski stadion u Bakuu

SUDAC: Artur Dias (POR)

Tagovi: Wales, Aaron Ramsey, Gareth Bale,, Connor Roberts
Aco Petrović ponovo izbornik Brazila
RIO DE JANEIRO - Aleksandar Petrović, 65-godišnji nekadašnji izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije, ponovno je preuzeo Brazil, službeno je objavio tamošnji košarkaši savez na svojim internetskim stranicama.
Budimir će biti spreman za EURO
DOBRE VIJESTI
PAMPLONA - Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir napustio je u srijedu bolnicu u Pamploni, gdje je proveo dvije noći nakon što mu je u ponedjeljak navečer slomljeno nekoliko rebara tijekom utakmice s Valencijom, izvijestio je u četvrtak njegov klub Osasuna, dodavši da bi trebao biti spreman za EURO u lipnju.
De Rossi ostaje trener Rome i sljedeće sezone
RIM - Roma je i službeno potvrdila da će dosadašnji trener Vučice Daniele De Rossi voditi ekipu Rome i u narednoj sezoni.
Ancelotti: Pep je džentlmen
POŠTOVANJE
MANCHESTER - Svi su nas otpisali, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti, ali Real nikad ne umire, poručio je talijanski stručnjak nakon izbacivanja Manchester Cityja.
Real nakon drame jedanaesteraca izbacio City
MADRID - Nogometaši Real Madrida u fantastičnom četvrtfinalu Lige prvaka izbacili su Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.