Wolfsburg Nike Kovača pobijedio i dortmundsku Borussiju

BUNDESLIGA
Objavljeno: 08.11.2022 / 21:07
WOLFSBURG - U prvoj utakmici 14. kola Bundeslige nogometaši Wolfsburga su pred svojim navijačima, s 2-0, svladali dortmundsku Borussiju.

Time je momčad koju vodi hrvatski trener Niko Kovač upisala treću ligašku pobjedu u nizu te u sve te tri utakmice Wolfsburg nije primio ni jedan pogodak. Prije Borussije (D) pobjeđivao je Bochum 4-0 i Mainz 3-0 pa se Wolfsburg zbog svega toga popeo na trenutačno osmo mjesto.

Domaćin je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Nizozemac Van de Ven, dok je pobjeda potvrđena u 91. kada je Nmecha postavio konačnih 2-0. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo ni ovaj put nije ulazio u igru za Wolfsburg, dok je Marco Pašalić za goste zaigrao od 80. minute.

Ostale utakmice ovog kola odigrat će se u srijedu, a sastaju se Koeln - Bayer, Leipzig - Freiburg, Union Berlin - Augsburg, Eintracht - Hoffenheim i Schalke - Mainz.

Bundesliga, 14. kolo:

Wolfsburg - Borussia (D) 2-0 (Van de Ven 6, Nmecha 90+1)

Aco Petrović ponovo izbornik Brazila
RIO DE JANEIRO - Aleksandar Petrović, 65-godišnji nekadašnji izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije, ponovno je preuzeo Brazil, službeno je objavio tamošnji košarkaši savez na svojim internetskim stranicama.
Budimir će biti spreman za EURO
DOBRE VIJESTI
PAMPLONA - Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir napustio je u srijedu bolnicu u Pamploni, gdje je proveo dvije noći nakon što mu je u ponedjeljak navečer slomljeno nekoliko rebara tijekom utakmice s Valencijom, izvijestio je u četvrtak njegov klub Osasuna, dodavši da bi trebao biti spreman za EURO u lipnju.
De Rossi ostaje trener Rome i sljedeće sezone
RIM - Roma je i službeno potvrdila da će dosadašnji trener Vučice Daniele De Rossi voditi ekipu Rome i u narednoj sezoni.
Ancelotti: Pep je džentlmen
POŠTOVANJE
MANCHESTER - Svi su nas otpisali, rekao je trener Real Madrida Carlo Ancelotti, ali Real nikad ne umire, poručio je talijanski stručnjak nakon izbacivanja Manchester Cityja.
Real nakon drame jedanaesteraca izbacio City
MADRID - Nogometaši Real Madrida u fantastičnom četvrtfinalu Lige prvaka izbacili su Manchester City s ukupnih 5:4, a raspletu su prethodili produžeci i penali.