Zubac solidan, Clippersi pobijedili Raptorse

Objavljeno: 05.05.2021 / 08:23
Autor: SEEbiz / Index.hr
NEW YORK - Ivica Zubac i Dario Šarić odigrali su solidne utakmice i pomogli svojim momčadima da dođu do tijesnih i važnih pobjeda u borbi za pozicije na vrhu zapadne konferencije NBA lige.

Za 30 minuta na parketu Zubac je postigao osam koševa (šut 4/6), osam skokova, tri asistencije, dvije blokade i dvije izgubljene lopte, a LA Clippersi svladali su Toronto Raptorse 105:100.

Posebno se istaknuo snažnim zakucavanjem preko lanjskog All-Star igrača Pascala Siakama nakon pick and rolla s Paulom Georgeom.

"Svi zaboravljaju koliko je Zu još mlad, još uči u hodu. Bit će sve bolji i ja ću biti sve bolji u igri s njim, kao i u igranju pick and rolla", rekao je George o sve boljoj kemiji koju ima na parketu s našim 24-godišnjim košarkašem.

Drugom prilikom Zubac je blokirao Japanca Watanabea, pa iako nije bio zaslužan za promjenu posjeda u toj akciji, brzo je reagirao, potrčao u kontru i završio je ovim moćnim zakucavanjem.

Međutim, trener Tyronn Lue tvrdi da u obrani želi još više blokada od Zupca.

"Mislim da mora blokirati više šuteva. Svaki dan mu to govorim. Radi dobar posao u vertikalnom postavljanju, ali mora blokirati više šuteva", kritizirao ga je trener Clippersa.

George i Marcus Morris predvodili su Clipperse s po 22 poena, a Raptorse Fred VanVleet s 27 i 13 asistencija.

Dario Šarić u trećoj utakmici nakon tjedan dana mirovanja zbog sanacije ozlijeđenog gležnja igrao je samo 12 minuta, ali ih je iskoristio vrlo ekonomično postigavši sedam poena (2/3 iz igre, 2/2 za trice, 1/2 iz slobodnih bacanja) uz pet skokova i jednu izgubljenu loptu.

Phoenix Sunsi su se mučili u Clevelandu, morali su igrati produžetak, ali u dodatnih pet minuta su razbili domaćine i slavili 134:118. Devin Booker zabio je 31 koš, Chris Paul 23 i 16 asistencija, a prvo ime Cavsa bio je rookie Isaac Okoro s 32 koša.

Ovom pobjedom Sunsi su se ponovno izjednačili s Utah Jazzom na vrhu Zapada s omjerom 47-18, a Clippersi su se odvojili od Denvera na trećem mjestu s omjerom 44-22.

Tagovi: Ivica Zubac, Paul George, Los Angeles Clippers, Marcus Morris, Dario Šarić
Martin Lipton: Idiot je onaj tko podcijeni Hrvate
RIJEČ AUTORITETA
ZAGREB - " Mislim da će biti neriješeno, jer Englezi nisu nikada pobijedili na otvaranju."
Jokić ne može sam, Denver na rubu eliminacije
DENVER - Košarkaši Phoenix Sunsa pobijedili su u Denveru u trećoj utakmici četvrtfinalne serije NBA play-offa ekipu Nuggetsa rezultatom 116:102 pa su tako stigli do velike prednosti od 3-0.
Đoković srušio Nadala za finale Roland Garrosa
PARIZ - Nevjerojatno polufinale Roland Garrosa odigrali su Novak Đoković i Rafa Nadal. Đoković je slavio 3:6, 6:3, 7:6, 6:2 za finale u kojem će igrati protiv Grka Tsitsipasa.
Italija uvjerljiva protiv Turske
UVJERLJIVO
RIM - U prvom susretu 16. izdanja Europskog nogometnog prvenstva koje se održava u 11 gradova u 11 zemalja, Italija je u Rimu pred 15.500 gledatelja pobijedila Tursku sa 3-0.
Boban: Još uvijek si ne mogu oprostiti glupost protiv Francuske
SJEĆANJA
ZAGREB - "Napravio sam najveću glupost u životu. Kapetan sam, igramo polufinale SP-a, a ja izgubim loptu u crvenoj zoni, 20 metara od gola."