GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Ovo je najriskantnija Android aplikacija za poruke

Ovo je najriskantnija Android aplikacija za poruke
ISTRAŽIVANJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 17.07.2021 / 08:51
Autor: SEEbiz / Vidi.hr

ZAGREB - Istraživači Kasperskog istražili su koje Android aplikacije za poruke hakeri najviše koriste za phishing napade.

Stručnjaci za cybersigurnost tvrtke Kaspersky proveli su istraživanje Android "instant messaging" ili chat aplikacija kako bi utvrdili razine rizika za korisnike jer je poznato da hakeri često iskorištavaju popularnost tih platformi za lansiranje phishing napada.

Istraživači navode kako svaki dan u svijetu detektiraju oko 480 phishing napada, a tri zemlje od kuda ti napadi najčešće dolaze su Rusija (46%), Brazil (17%) i Indija (7%).

Od svih android chat aplikacija za cyber napade se najčešće koristi WhatsApp na koji otpada čak 89,6 posto phishing napada u svijetu.

Na drugom mjestu je Telegram s 5.6% od svih napada u svijetu, a na trećem Viber, kojeg cyber kriminalci koriste u 4,7 posto slučajeva. Zanimljivo je kako je vjerojatnost da vas napadnu preko Google Hangoutsa iznosi manje od 1 posto, no to ne znači da je ta platforma sigurnija od ostalih, već hakeri najčešće biraju one platforme koje koristi najviši korisnika, a WhatsApp je upravo takav jer ga ima svatko tko posjeduje Android telefon.

Kako bi pomogli korisnicima u obrani protiv phishing napada, stručnjaci Kasperskog su izdali sljedeće upute korisnicima:

1. U poveznicama koje dobijete u poruci potražite pravopisne pogreške ili druge abnormalnosti.

2. Budući da prevaranti često potiču korisnika da podijeli zaraženu vezu sa svojim kontaktima, nemojte dijeliti nikakve sumnjive linkove sa svojim prijateljima.

3. Budite oprezni kod poveznica od nepoznatih korisnika koje vas pozivaju da upišete svoje vjerodajnice za bilo koje servise.

4. Imajte na umu da čak i račune vaših najboljih prijatelja netko može hakirati, pa pomno pogledajte linkove i privitke koji dolaze od njih.

5. Instalirajte i koristite pouzdano sigurnosno rješenje jer vas može upozoriti ako postoji problem.

Tagovi: WhatsApp, Viber, Telegram, Google Hangouts
PROČITAJ I OVO
Meta u jednom danu izgubila 200 milijardi dolara tržišne vrijednosti
KATASTROFA
Meta u jednom danu izgubila 200 milijardi dolara tržišne vrijednosti
NEW YORK - Do pada je došlo unatoč tome što je Meta izvijestila o dobiti i prihodu boljem od očekivanog za prvo tromjesečje.
Talijanski regulator kaznio Amazon
KAZNA
Talijanski regulator kaznio Amazon
RIM - Talijanski regulator za zaštitu tržišnog natjecanja izvijestio je u četvrtak da je američkom internetskom maloprodajnom divu Amazonu izrekao novčanu kaznu od 1,13 milijardi eura zbog zloupotrebe dominantne tržišne pozicije.
ByteDance utrošio 7 milijuna dolara za lobiranje i oglase u borbi protiv zabrane TikToka u SAD-u
ENORMNO
ByteDance utrošio 7 milijuna dolara za lobiranje i oglase u borbi protiv zabrane TikToka u SAD-u
WASHINGTON - TikTok i njegova matična tvrtka ByteDance sa sjedištem u Kini zajedno su ove godine potrošili preko 7 milijuna dolara kako bi pokušali zaustaviti Kongres u donošenju zakona koji bi mogli zabraniti aplikaciju društvenih medija u Sjedinjenim Državama.
Spotify ugodno iznenadio rezultatima, dionice rastu
DOBRE BROJKE
Spotify ugodno iznenadio rezultatima, dionice rastu
NEW YORK - Spotify Technology (SPOT) objavio je u utorak fiskalnu zaradu u prvom tromjesečju koja je nadmašila očekivanja analitičara. Audio gigant je također ostvario profit jer nastavlja provoditi svoju nedavnu strategiju "učinkovitosti".
Oštar pad prodaje iPhonea u Kini
POTONUĆE
Oštar pad prodaje iPhonea u Kini
PEKING - Appleova prodaja iPhonea oštro je pala u Kini u prvom tromjesečju ove godine, a tvrtka je osjetila jaku konkurenciju domaće marke Huawei, prema novom izvješću tvrtke za istraživanje tržišta Counterpoint Research.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE