GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Sonyjeva dobit pala, razočarala prodaja Playstationa 5

Sonyjeva dobit pala, razočarala prodaja Playstationa 5
PAD
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 14.05.2024 / 08:44
Autor: SEEbiz
TOKYO - Sony je u utorak izvijestio o padu godišnje dobiti od 7% u fiskalnoj godini 2023. zbog slabosti u svom odjelu za igre.

Tvrtka je također za dlaku promašila prognozu prodaje svoje vodeće konzole PlayStation 5 za cijelu godinu.

Evo kako je Sony poslovao u odnosu na konsenzusne procjene LSEG-a:

Prihod: 3,5 bilijuna jena (22,4 milijarde dolara) naspram očekivanih 2,89 bilijuna jena. To predstavlja porast od 14% u odnosu na prethodnu godinu - ali prvi pad od Sonyjeva rujanskog kvartala 2020., prema podacima LSEG-a.
Operativna dobit: 229,4 milijarde jena naspram očekivanih 236,81 milijarde jena. To označava skok od 57% u odnosu na prethodnu godinu.

Japanski gaming div izvijestio je o prihodima od 13 trilijuna u 2023., što je povećanje od 19% u odnosu na prethodnu godinu.

Međutim, Sonyjeva operativna dobit za cijelu godinu iznosila je 1,2 trilijuna jena, što je pad od 7% u odnosu na prethodnu godinu.

Sony je za dlaku promašio svoj revidirani cilj pada prodaje PlayStationa 5. Tvrtka je rekla da je prodaja njihove vodeće konzole iznosila ukupno 20,8 milijuna u fiskalnoj godini 2023.

To je nešto niže od revidiranog cilja od 21 milijun jedinica koji je Sony dao investitorima u veljači. Prije toga, tvrtka je prognozirala da će se njihova konzola PS5 prodati u 25 milijuna jedinica tijekom cijele godine.

Tagovi: #sony, #playstation
PROČITAJ I OVO
Google pristao platiti Teksasu 1,4 milijarde dolara nagodbe o privatnosti podataka
NAGODBA
Google pristao platiti Teksasu 1,4 milijarde dolara nagodbe o privatnosti podataka
DALLAS - Google je pristao platiti gotovo 1,4 milijarde dolara državi Teksas kako bi riješio optužbe za kršenje prava na privatnost podataka stanovnika te države, rekao je u petak državni odvjetnik Teksasa Ken Paxton.
Panasonic otpušta 10.000 zaposlenika
REZOVI
Panasonic otpušta 10.000 zaposlenika
TOKYO - Japanski proizvođač elektronike Panasonic planira otpustiti 10.000 zaposlenika u svojim proizvodnim pogonima diljem svijeta. Tvrtka kao razlog ovog poteza navodi povećanu profitabilnost, izvještavaju strane novinske agencije.
AMD nastavio rast u prvom kvartalu unatoč poteškoćama u Kini
RAST
AMD nastavio rast u prvom kvartalu unatoč poteškoćama u Kini
NEW YORK - Američki dizajner čipova Advanced Micro Devices (AMD) objavio je kvartalne rezultate koji su premašili očekivanja i najavio solidnu poslovnu prognozu za tekući kvartal, unatoč problemima s kojima se tvrtka suočava nakon novog kruga američkih sankcija protiv Kine.
Palantir poput Nvidije: Dionice padaju unatoč izvrsnim rezultatima
PAD
Palantir poput Nvidije: Dionice padaju unatoč izvrsnim rezultatima
NEW YORK - Njujorška burza je bila u silaznom trendu prva dva dana ovog tjedna nakon što je indeks S&P 500 u petak rastao deveti dan zaredom, što je njegov najduži pozitivni niz u više od 20 godina.
Infobip sklopio partnerstvo s MoneyGram Haas F1 timom za unapređenje iskustva obožavatelja Formule 1
PARTNERI
Infobip sklopio partnerstvo s MoneyGram Haas F1 timom za unapređenje iskustva obožavatelja Formule 1
VODNJAN – Globalna cloud komunikacijska platforma Infobip potpisala je višegodišnje partnerstvo s MoneyGram Haas F1 timom, s ciljem unapređenja iskustva obožavatelja Formule 1 diljem svijeta.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE