GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Trump odobrio sporazum TikToka s Oracleom i Walmartom

Trump odobrio sporazum TikToka s Oracleom i Walmartom
EPILOG
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 20.09.2020 / 20:23
Autor: Siniša Malus
WASHINGTON - Predsjednik SAD-a Donald Trump odobrio sporazum koji će omogućiti da se aplikacija TikTok i dalje koristi u ovoj zemlji, zahvaljujući novoj kompaniji "TikTok global" kojom bi upravljali Amerikanci, točnije suradnju kineske aplikacije s Oracleom i Walmartom.

On je rekao da ovaj sporazum garantuje "stopostotnu sigurnost", nakon što su američki dužnosnici iskazali bojazan u vezi s pristupom podacima korisnika od strane kineskih vlasti.

Trump je rekao da će "TikTok global" biti u potpunosti kontroliran od strane kompanija Oracle i Walmart i da će njeno sjedište biti u Texasu.

Kompanija se navodno složila da će donirati 4,2 milijarde eura fondu za obrazovanje u SAD-u.

Ubrzo nakon Trumpovih komentara, Oracle je objavio da je izabran za TikTokovog pružatelja sigurnog oblaka i postat će manjinski investitor s 12,5% udjela. TikTok je potvrdio ulogu Oraclea i rekao da surađuje s Walmartom na komercijalnom partnerstvu.

Walmart je rekao da se privremeno složio s kupnjom 7,5% udjela, a izvršni direktor Doug McMillon bit će jedan od pet članova uprave novostvorene tvrtke.

"Uz to, radili bismo na inicijalnoj javnoj ponudi tvrtke u Sjedinjenim Državama u sljedećih godinu dana kako bismo američkim građanima donijeli još više vlasništva", rekao je glasnogovornik Walmarta.

Kineska matična tvrtka TikTok, ByteDance, posjedovat će preostalih 80% TikToka, prema osobi koja je upoznata s tim pitanjem. Međutim, budući da je 40% ByteDancea u vlasništvu američkih tvrtki rizičnog kapitala, Trumpova administracija tehnički može tvrditi da je TikTok Global sada u većinskom vlasništvu američkog novca.

Tagovi: #TikTok, #Donald Trump, #Oracle, #Walmart, #ByteDance, #TikTok Global
PROČITAJ I OVO
Dvanaest hrvatskih tehnoloških kompanija u Deloitteovih 500 najbrže rastućih EMEA regije
RANGIRANJA
Dvanaest hrvatskih tehnoloških kompanija u Deloitteovih 500 najbrže rastućih EMEA regije
ZAGREB - Deloitte je objavio rezultate EMEA Technology Fast 500 za 2024. godinu, u kojem se ističe 500 najbrže rastućih tehnoloških kompanija u Europi, na Bliskom istoku i u Africi.
UniCredit u partnerstvu s Google Cloudom ubrzava digitalnu transformaciju na 13 tržišta
SPORAZUMI
UniCredit u partnerstvu s Google Cloudom ubrzava digitalnu transformaciju na 13 tržišta
MILANO – UniCredit, paneuropska komercijalna banka, i Google Cloud potpisali su Memorandum o razumijevanju kojim je definiran desetogodišnji sporazum za ubrzanje digitalne transformacije Grupe UniCredit, čija je članica i Zagrebačka banka, vodeća banka u Hrvatskoj.
Softverski odjeli KING ICT-a, Omega Softwarea i Aktivisa ujedinjuju se u novu kompaniju - Abysalto
STRATEŠKI
Softverski odjeli KING ICT-a, Omega Softwarea i Aktivisa ujedinjuju se u novu kompaniju - Abysalto
ZAGREB – Hrvatska tehnološka scena bogatija je za novu softversku kompaniju – Abysalto, nastalu strateškim spajanjem softverskih odjela KING ICT-a, Omega Softwarea i Aktivisa.
Xiaomi će uložiti najmanje 6,9 milijardi dolara u dizajn čipova
MEGA INVESTICIJE
Xiaomi će uložiti najmanje 6,9 milijardi dolara u dizajn čipova
PEKING - Kineski proizvođač pametnih telefona i električnih vozila Xiaomi objavio je u ponedjeljak da planira uložiti najmanje 50 milijardi juana (6,93 milijarde dolara) u dizajn čipova tijekom najmanje 10 godina.
Netflix će prikazivati oglase koristeći umjetnu inteligenciju
RJEŠENJA
Netflix će prikazivati oglase koristeći umjetnu inteligenciju
NEW YORK - Američki pružatelj online streaming sadržaja Netflix počet će prikazivati oglase koji uključuju generativnu umjetnu inteligenciju tijekom reprodukcije sadržaja, a također i u vrijeme kada je reprodukcija sadržaja pauzirana.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE