GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Argentinci navalili na stablecoine, evo zašto

Argentinci navalili na stablecoine, evo zašto
KRIPTOVALUTE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 04.07.2022 / 07:46
Autor: SEEbiz
BUENOS AIRES - Argentinski kupci u posljednja su dva dana prionuli kupovini stablecoina, nakon što je sad već bivši ministar gospodarstva Martin Guzman podnio ostavku.

Argentinci su kupili dva do tri puta više stablecoina nego što to čine običnog vikenda, rekle su CoinDesku kripto kompanije u zemlji.

Tri glavne kripto mjenjačnice rekle su da se potrošači žele zaštititi od potencijalne devalvacije argentinskog pezosa (ARS), čija je vrijednost naglo pala tijekom prošle godine kako inflacija naglo raste.

Nakon Guzmanove ostavke, pezos je deprecirao oko 15% u odnosu na stabilne kovanice DAI i tether na nekoliko vodećih platformi lokalnih burzi. Oba stablecoina porasla su s 245 ARS u petak na 280 ARS tijekom vikenda. Nakon imenovanja Silvine Batakis da zamijeni Guzmana kao novog ministra gospodarstva kasno u nedjelju, kotacije tethera na argentinskim burzama porasle su na 303 ARS po coin-u.

“Kad god se pojavi jedna od ovih vijesti u Argentini, zbog prirode kriptovalute koja radi 24 sata dnevno, to je prvo tržište na kojem Argentina počinje tražiti cijenu za američki dolar. Ovo povećava količine”, rekao je Sebastian Serrano, izvršni direktor argentinske kripto mjenjačnice Ripio, za CoinDesk.

Guzmanova ostavka posljedica je borbe između argentinskog predsjednika Alberta Fernandeza i potpredsjednice Cristine Fernández de Kirchner oko gospodarskog smjera u zemlji, u kojem je inflacija u svibnju porasla za 60% u odnosu na prošlu godinu.

Uz to, argentinska središnja banka ostaje bez rezervi u stranoj valuti, što, među ostalim, otežava uvoz.

Argentinska burza Buenbit zabilježila je 300% porast trgovanja u nedjelju u usporedbi s istim danom prethodnih tjedana, rekla je kompanija za CoinDesk, dodajući da su "mnogi ljudi" koristili svoj DAI kao kolateral za dobivanje kredita u argentinskim pezosima i kupnju više DAI-a kao zaštitu od potencijalna devalvacija pezosa.

Tagovi: #kriptovalute, #Argentina, #stablecoin, #Martin Guzman, #Suzana Batakis, #inflacija, #bitcoin, #ethereum, #ProShares, #ETC Group, #solana, #cardano
PROČITAJ I OVO
Ultra Europe povećava promet u splitskoj zračnoj i gradskoj luci
GUŽVE
Ultra Europe povećava promet u splitskoj zračnoj i gradskoj luci
SPLIT - Festival elektroničke glazbe Ultra Europe povećava promet u splitskoj zračnoj luci u kojoj se u trodnevnom razdoblju očekuje 300 zrakoplova, a početkom tjedna očekuje se više putnika trajektima prema Braču i Visu gdje se nastavlja program.
Na slovenskim željeznicama lani prevezeno šest posto više putnika
ŽELJEZNICA
Na slovenskim željeznicama lani prevezeno šest posto više putnika

LJUBLJANA - U domaćem željezničkom prometu prošle je godine prevezeno oko 15,2 milijuna putnika, odnosno osam posto više nego godinu prije. U međunarodnom prometu broj putnika smanjio se za devet posto na 1,5 milijuna.
Bačić: Idući tjedan natječaj za prve dvije podddionice autoceste do Dubrovnika
NAJAVE
Bačić: Idući tjedan natječaj za prve dvije podddionice autoceste do Dubrovnika
DUBROVNIK - Potpredsjednik Vlade i ministar Branko Bačić razgovarao je u Dubrovniku sa županom Blažem Pezom i gradonačelnikom Matom Frankovićem o projektima cestovne infrastrukture te o stambenom zbrinjavanju zaštićenih najmoprimaca.
Američki indeksi pali u tjednu Trumpovih najava o carinama
TRŽIŠTE KAPITALA
Američki indeksi pali u tjednu Trumpovih najava o carinama
NEW YORK - Newyorški burzovni indeksi pali su u tjednu koji su obilježile nove prijetnje carinama američkog predsjednika Donalda Trumpa, iako se do petka očekivao još jedan tjedni porast. Dow Jones prekinuo je trotjedni niz rasta, a S&P i Nasdaq udaljili su se od rekordnih vrijednosti.
Wall Street: Indeksi pali na kraju tjedna
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Indeksi pali na kraju tjedna
NEW YORK - Dionice su u petak zatvorile s padom, dan nakon što je S&P 500 dosegao novi rekordni maksimum, nakon što je predsjednik Donald Trump najavio 35%-tnu carinu Kanadi i zaprijetio višim carinama na svim područjima.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE