Bayern osvojio Ligu prvaka, Mandžukić odbio dati izjavu hrvatskim novinarima

FINALE
Objavljeno: 26.05.2013 / 10:13
LONDON - U finalnom susretu Lige prvaka u Londonu su nogometaši minhenskog Bayerna pobijedili Borussiu Dortmund sa 2-1 (0-0) i osvojili svoj peti naslov europskog prvaka. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je za Bayern cijeli susret, zabio je vodeći pogodak i bio je jedan od najboljih igrača.
Početak utakmice pripao je Borussiji, u 14. minuti imali su prvu odličnu šansu. Reus je ubacio, a Błaszczykowski puca sa pet metara, ali Neuer brani. Prije toga Lewandowski je zaprijetio sa 20 metara, a potom Reus iz kontranapada, te Sven Bender, ali Neuer je svaki puta bio na mjestu. Drugu stopostotnu priliku Borussija je imala u 35. minuti, no udarac Lewandowskog zaustavio je Neuer.

Prvu pravu priliku Bayern je imao u 26. minuti. Franck Ribéry je dobro ubacio, Mandžukić puca glavom sa sedam metara, ali Weidenfeller spašava siguran gol. Nakon toga još dvije stopostotne prilika za Robbena, u 30. i 43. minuti, ali Weidenfeller ponovno spašava Borussiju.

I na početku drugog dijela Borussija je krenula ambicioznije, ali prvi je poveo Bayern, i to u 60. minuti. Nakon lijepe akcije Robben je poslužio Mandžukića koji iz neposredne blizine pogađa mrežu. Mandžukiću je to treći gol u Ligi prvaka. Ujedno postao je prvi Hrvat koji je zabio u finalima Lige prvaka.

No, vrlo brzo je došlo do izjednačenja. Dante je oborio Reusa i Borussija je zaradila penal. Na iznenađenje svih jedanaesterac je izveo Gundogan i pogodio je za 1-1 u 68. minuti.

U 71. minuti Subotić čisti sa gol-linije. Weidenfeller je bez potrebe izašao sa gola, Muller ga je zaobišao i uputio loptu za Robbena, ali Subotić uklizava i spašava Borussiju.

Ipak, u 89. minuti nakon duge lopte u gužvi igrača najbolje se snašao Ribéry, koji je petom proigrao Robbena i ovaj pogađa za pobjedu Bayerna.

BORUSSIA DORTMUND: Roman Weidenfeller, Lukasz Piszczek, Neven Subotić, Mats Hummels, Marcel Schmelzer, Ilkay Gundogan, Sven Bender (Nuri Sahin, 90%2B2), Jakub Blaszczykowski (Schieber, 90%2B2), Kevin Grosskreutz, Marco Reus, Robert Lewandowski.

BAYERN: Manuel Neuer, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Dante, David Alaba, Bastian Schweinsteiger, Javi Martinez, Arjen Robben, Thomas Mueller, Franck Ribery (Luiz Gustavo, 90%2B1), Mario Mandžukić (Gomez, 90%2B4).

STRIJELCI: 0-1 Mandžukić (60), 1-1 Gundogan (68), 1-2 Robben (89).

SUDAC: Nicola Rizzoli (Italija)

STADION: Wembley

GLEDATELJA: 86.000

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odbio je dati izjavu hrvatskim tiskanim medijima nakon finalnog ogleda Lige prvaka na Wembleyu u kojem je Bayern pobijedio Borussiju Dortmund 2:1.

Mandžukić je u finalu postigao vodeći gol za bavarski sastav i bio je jedan od najzaslužnijih za trijumf kluba iz Munchena. No, nakon utakmice nije želio davati izjave.

"Ne dajem izjave hrvatskim novinarima zbog izmišljenog intervjua u Tuttosportu kojeg su prenijeli svi hrvatski portali", kazao je hrvatski napadač.

Nisu pomogla uvjeravanja kako prisutni novinari ne rade na portalima, niti imaju ikakve veze s tim tekstom, no Mandžukić je bio neumoljiv.

"Dok mi se ne ispričaju ne želim davati izjave. Ja sam večeras presretan, a za vas me briga," poručio je Mandžukić i odjurio.

U spornom tekstu se spominju neki 'grijesi' iz njegove mladosti i dana provedenih u zagrebačkom Dinamu, te navodi izjava kako je 'bio poput Balotellija'.

Tagovi: Mario Mandžukić, Arjen Robben, Bayern, Borussia Dortmund
Europske burze dosegnule rekordne razine
RAST
LONDON – Na europskim su burzama u ponedjeljak ujutro cijene dionica dosegnule rekordne razine jer su ulagače ohrabrili bolji nego što se očekivalo poslovni rezultati niza kompanija, ali i oporavak kineskih tržišta.