GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Buffett otkrio zašto bogatstvo ne želi ostaviti djeci

Buffett otkrio zašto bogatstvo ne želi ostaviti djeci
OTKRIĆA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 29.06.2021 / 08:10
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Američki milijarder Warren Buffett svojoj djeci ne želi ostaviti bogatstvo od 100 milijardi dolara, a poznato je zašto je to odlučio.

Većinu svog bogatstva darovao je u dobrotvorne svrhe.

Ulagač je prošlog tjedna rekao da je bolje iskoristiti njegovo "neshvatljivo" bogatstvo za filantropski rad nego biti dio investicijskog portfelja njegove djece.

"Nakon gledanja mnogih super bogatih obitelji, evo moje preporuke: ostavite svoju djecu toliko da mogu raditi sve, ali ne toliko da ne mraju raditi ništa", napisao je u obraćanju dioničarima, dodajući da su i njegova djeca bavio se filantropskim radom. koji uključuje trošenje novca i vremena.

Prema 90-godišnjem Buffettu primijetio je da je dinastičko ponašanje ili prijenos velikog bogatstva iz jedne obitelji u drugu rjeđi u Sjedinjenim Državama nego u drugim državama. Nada se da će njegovo razmišljanje pridonijeti drugačijem odnosu prema bogatstvu.

Kao što je Washington Post izvijestio 2014. godine, to ne znači da njegova djeca koja danas imaju 60-ak godina nisu dobila dio njegovog bogatstva. Svatko od njih dobio je zakladu vrijednu dvije milijarde dolara.

Obraćajući se dioničarima, Buffett je istaknuo da je dionice konglomerata Berkshire Hathaway, vrijedne 4,1 milijardu dolara, doniralo pet dobrotvornih organizacija, što mu je dio cilja da do kraja života donira 99 posto bogatstva.

Warren Buffett ima savjet o tome kako udvostručiti vrijednost: "Jedan jednostavan način"

Rekao je da je njegova filantropija "najlakše djelo na svijetu" jer je darivanje bezbolno i može učiniti vaš život i život vaše djece boljim.

"Tijekom desetljeća stekao sam nerazuman novac radeći ono što volim. Nisam se žrtvovao, kao ni obitelj. Složeni interesi, dugo putovanje, divni suradnici i naša nevjerojatna zemlja jednostavno su učinili magiju. Neka društvo koristi novac, ja ne moram ", rekao je.

Buffett je 2006. najavio da će donirati većinu svog bogatstva, podsjeća CNBC.

Tagovi: Warren Buffett, Zaklada Billa i Melinde Gates, Bill Gates
PROČITAJ I OVO
Tether je jedan od dobitnika bankarske krize
KRIPTOVALUTE
Tether je jedan od dobitnika bankarske krize
ZAGREB - Stablecoin Tether (USDT) pojavio se kao najbolja oklada za trgovce koji traže stabilno utočište nakon niza bankovnih problema u SAD-u.
Bitcoin snažno raste, dio investitora predviđa mu novi rekord već ove godine
KRIPTO SCENA
Bitcoin snažno raste, dio investitora predviđa mu novi rekord već ove godine
NEW YORK - Bitcoin je do sada ove godine porastao za gotovo 70% - a stručnjaci iz industrije koji su razgovarali sa CNBC-om i dalje su raspoloženi, a jedan kaže da bi najveća kriptovaluta na svijetu mogla dosegnuti nove visine.
Bogdanović: Studije pokazale opravdanost izgradnje četvrtog mosta u Novom Sadu
MOST
Bogdanović: Studije pokazale opravdanost izgradnje četvrtog mosta u Novom Sadu
BEOGRAD – Profesor sa departmana za saobraćaj Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu Vuk Bogdanović izjavio je da su stručne studije pokazale opravdanost izgradnje četvrtog mosta u tom gradu, kao i da su protesti „političko pitanje“.
Azijska tržišta: Mješovita izvedba indeksa
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Mješovita izvedba indeksa
ŠANGAJ - Azijski su indeksi odradili mjeđovitu izvedbu u četvrtak, nakon što je Fed sinoć podigao kamatne stope za 0,25 posto.
Wall Street: Rast kamatnih stopa srušio indekse
PAD
Wall Street: Rast kamatnih stopa srušio indekse
NEW YORK - Američki su indeksi oslabili nakon što je Fed nastavio povećavati kamatne stope, dok je u isto vrijeme priznao da bi previranja u bankarskom sektoru mogla usporiti ionako krhko gospodarstvo. Dionice regionalnih banaka predvodile su pad.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE