City se spasio u sudačkoj nadoknadi, PSG i Real odigrali 0-0

Objavljeno: 21.10.2015 / 23:14
ZAGREB - U derbiju 3. kola A skupine nogometne Lige prvaka Paris St Germain i Real Madrid su pružili skroman nogomet odigravši 0-0.
Utakmica na 'Parku prinčeva' je najavljena kroz sudar dvojice majstora Cristiana Ronalda i Zlatana Ibrahimovića, međutim obojica su zakazala ne pokazavši praktički ništa. 'Kraljevski klub' je doputovao u Pariz bitno oslabljen bez Karima Benzeme, Garetha Balea, Jamesa Rodrigueza i Pepea. Luka Modrić je ušao u igru u 69. minuti nakon što se oporavio od ozljede zadobivene u utakmici protiv Bugarske, dok Mateo Kovačić nije nastupio.

U drugom dvoboju iz ove skupine Malmo je pobijedio Šahtar 1-0. Pogodak odluke zabio je Markus Rosenberg u 17. minuti. Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti, no u 56. minutije Nikola Đurđić promašio kazneni udarac. Darijo Srna je odigrao cijeli susret za Šahtar, dok je Eduardo da Silva ušao u igru u 72. minuti. Na ljestvici vode Real Madrid (7) i PSG (7), Malmo ima tri boda, a Šahtar je na začelju s tri poraza.

U skupini B Wolfsburg je sa dva gola u drugom poluvremenu pobijedio PSV Eindhoven i preuzeo vodstvo na ljestvici. Strijelci su bili Bas Dost (46) i Max Cruse (57). U drugom susretu nije bilo pobjednika, CSKA i Manchester United su u Moskvi odigrali 1-1. Moskovljani su poveli u 15. minuti golom Seydoua Doumbije koji je iskoristio odbijanac nakon što je Davi de Gea obranio kazneni udarac Romanu Eremenku. United je izjednačio u 65. minuti golom Antonyja Martiala

Na ljestvici vodi Wolfsburg sa šest bodova, CSKA i Manchester United imaju po četiri boda, a PSV tri.

U skupini C Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv Astane upisavši pobjedu 4-0. Golove za španjolski sastav zabili su Saul Niguez (23), Jackson Martinez (29), Oliver Torres (63) i Denis Dedečko (89-ag). U drugom dvoboju Galatasaray je pobijedio Benficu 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u Europi u posljednjih 11 utakmica. Benfica je povela najbržim golom u Ligi prvaka ove sezone. Nicolas Gaitan je zatresao mrežu turskog sastava nakon 75 sekundi igre. Domaćin je izjednačio u 19. minuti iz jedanaesterca golom Selcuka Inana, a potom je Lukas Podolski u 33. minuti doveo Galatasaray u vodstvo.

Na ljestvici vode Atletico Madrid i Benfica sa po šest bodova, Galatasaray ima četiri boda, a Astana jedan bod.

U skupini D Manchester City je pobijedio Sevillu 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Kevin de Bruyne u sudačkoj nadoknadi. Sevilla je povela u 30. minuti preko Jevhana Konopljanke, a šest minuta kasnije izjednačio je Adil Rami koji je nesretno zatresao vlastitu mrežu. Juventus i Borussia Moenchengladbach su odigrali bez golova. Mario Mandžukić je igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Simone Zaza.

Na ljestvici vodi Juventus sa sedam, bodova, Manchester City ima šest bodova, Sevilla tri, a Borussija je osvojila prvi bod.

Tagovi: Manchester City, Real Madrid, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović, Darijo Srna, Eduardo da Silva
Andrae Smith: Zagreb preporučujem svakome i sigurno se vraćam
INTERVJU
INTERVJU - "Zagreb je grad u koji se lako doseliti kao nomad jer ima sve potrebne sadržaje, ljudi govore engleski i pristupačan je. Zagreb ima svoju kulturu i atmosferu, tako da se definitivno razlikuje od života u drugim nomadskim središtima poput Balija, na primjer."
Zagrebačka burza: Potonuće AD Plastika, pad indeksa
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi u srijedu su Crobex indeksi znatnije pali, dok kompanije objavljuju poslovne rezultate za prvih devet mjeseci, pri čemu su svi sektorski idneksi oslabili izuzev transportnog.
Vujčić: Tek će se sljedeće godine moći znati točan datum prelaska na euro