Derrick Rose uništio Lina i Knickse (VIDEO)

Objavljeno: 13.03.2012 / 09:54
CHICAGO - New York Knicksi su sinoć, šestim uzastopnim porazom, ovaj put od Chicago Bullsa od 104-99, izbrisali u sjećanju svojih navijača dane ludila za Jeremyjem Linom.

Lin, koji je ušao s klupe i postao senzacija NBA vodeći prošli mjesec Knickse do pobjeda, zabio je sinoć 15 koševa uz osam skokova, ali njegov učinak na momčad slabi dok se New York izjednačio s Milwaukeeom na osmom mjestu u Istočnoj konferenciji.

Derrick Rose je predvodio Chicago sa 32 pogotka i sedam asistencija dok su Bullsi (35-9) nadigrali New York pod koševima prezevši kontrolu nad utakmicom.

New York je pratio suparnika tri četvrtine i u zadnjoj je gubio jedan koš razlike, ali su poptuno nadigrani u zadnjim minutama utakmice.

Knicksi (18-24), koji su prošli mjesec imali sjajan niz od sedma pobjeda u nizu, bore se otkako Carmelo Anthony vratio na terene nakon oporavka od ozljede.

Chicago, pobjednici u zadnjih 10 od ukupno 11 utakmica, nemaju takvih briga s obzirom da su na vrhu unatoč ozljedama. Luol Deng i Richard Hamilton su obiojica propustili utakmicu u ponedjeljak, ali je Chicago ipak bio bolji u skokovima uzevši 22 lopte u napadu. Chicago je zadnju četvrtinu započeo serijom 12-6, potaknut sjajnim zakucavanjem Rosea te su goste zadržali na distanci do kraja utakmice.

Taj Gibson je postigao 15 pogodaka uz 13 skokova za Bullse, dok je Carlos Boozer dodao 15 koševa. Kod New Yorka je Anthony završio sa 21 pogotkom, a Amar'e Stoudemire sa 20.

Boston Celticsi su dan nakon što su propustili vodstvo od pet koševa protiv Lakersa, "preokrenuli ploču" protiv Clippersa i nadoknadili razliku od četiri koša u zadnjih četiri minute utakmice, osiguravši si sedmu pobjedu u devet utkamica i to od 94-85 u Staples Centru.

Gubeći četiri razlike nakon što je Bobby Simmons za Clipperse zabio tricu 4:22 minute prije kraja, Celticsi su uzeli minutu odmora te razradili plan protiv Simmonsa. Kevin Garnett je nakon odmora započeo seriju od 9-0 za Boston, a slijedili su ga Rajon Rondo s polaganjem i Paul Pierce s dva slobodna bacanja. Chris Paul je tada promašio tricu, ali ju je za Celtics realizirao Pierce. Celtics je tako došao do vodstva od 83-78 2:47 minute do kraja. Clippersi su smanjili na tri razlike nekoliko puta, ali nisu došli nikada bliže protivniku .

U redovima Clippersa Blake Griffin je zabio 24 koša, a DeAndre Jordan 13.

New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 99:105

Chicago Bulls - New York Knicks 104:99

New Orleans Hornets - Charlotte Bobcats 71:73

San Antonio Spurs - Washington Wizards 112:97

Utah Jazz - Detroit Pistons 105:90

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 124:127

Los Angeles Clippers - Boston Celtics 85:94

Tagovi: Derrick Rose, Jeremy Lin, Carlos Boozer, Luol Deng, Chicago Bulls, New York Knicks, Paul Pierce