Druga pobjeda Kolumbije

SKUPINA C
Objavljeno: 19.06.2014 / 20:42
BRASILIA - U susretu 2. kola C skupine svjetskog nogometnog prvenstva Kolumbija je u Brasiliji pobijedila Obalu Bjelokosti 2-1 i praktički osigurala plasman u osminu finala. Pred 65.000 gledatelja na stadionu Nacional sudio je Howard Webb iz Engleske.

I bez svog najboljeg igrača Radamela Falcaoa Kolumbija je na pragu plasmana u osminu finala nakon pobjede nad Obalom Bjelokosti (2-0) u Brasiliji. Kolumbijci su po prvi puta u povijesti na svjetskim prvenstvima ubilježili dvije pobjede, dok Obala Bjelokosti, unatoč porazu, još itekako ima šanse za prolazak, a to će ovisiti i o susretu Japana i Grčke u ponoć. Utakmica je postala zanimljiva tek ulaskom velikog Didiera Drogbe, no za razliku od susreta s Japanom, kada su njegovim ulaskom Bjelokoščani odmah postigli dva zgoditka, ovog puta su do dva zgoditka došli Kolumbijci.

U vrlo slabom prvom poluvremenu najveću je priliku propustio Gutierrez, koji je 28. minuti potpuno sam ispred vratara jako loše zahvatio loptu i upropastio ogromnu priliku. U 31. minuti opasan udarac je za Bjelokoščane izveo Aurier, ali se istakao kolumbijski vratar Ospina. U 58. minuti najbolji kolumbijski igrač na ovoj utakmici Cuardado je pogodio gredu, a u 60. minuti je u igru konačno ušao i Drogba. Samo četiri minute kasnije Kolumbija je povela nakon sjajno izvedenog udarca s kuta od Cuardada, kojeg je James Rodriguez glavom zakucao u mrežu. U 69. minuti teško je na sredini igrališta pogriješio Die, a u odlično izvedenom protunapadu Gutierrez je dodao samom Quinteru kome nije bilo teško postići zgoditak za vodstvo Kolumbije od 2-0. U 73. minuti Afrikanci su smanjili nakon solo-prodora Gervinha, no dokraja, unatoč velikom pritisku, nisu uspjeli i izjednačiti.

U drugom dvoboju iz ove skupine večeras se u Natalu sastaju Japan i Grčka. U posljednjem kolu, 24. lipnja snage će odmjeriti Kolumbija i Japan, te Obala Bjelokosti i Grčka.

Strijelci: 1-0 Rodriguez (64), 2-0 Quintero (70), 2-1 Gervinho (73)

KOLUMBIJA: Ospina - Zuniga, Zapata, Yepes, Armero (Arias, 72) - Aguilar (Mejia, 78), Sanchez -Cuadrado, J. Rodriguez, Ibarbo (Quintero, 52)- T. Gutierrez

OBALA BJELOKOSTI: Barry - Aurier, Zokora, Bamba, Boka - Die (Bolly, 72), Tiote -Gervinho, Y. Toure, Gradel (Kalou, 67)- Bony (Drogba, 60)

Tagovi: Kolumbija, Obala Bjelokosti, James Rodriguez, Gervinho, Didier Drogba
Etnoland iz Pakova Sela osvojio Međunarodnu nagradu za kreativni turizam
PRIZNANJA
PAKOVO SELO - U konkurenciji među 19 zemalja jugoistočne Europe gdje obitava preko 340 milijuna stanovnika, ETNOLAND Dalmati u Pakovu Selu osvojio je međunarodnu nagradu Big SEE Tourism Award 2020 u kategoriji “kreativna priča i identitet kao doživljaj”.
Zagrebačka burza: Deveti uzastopni pad Atlantske plovidbe
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Četvrtak je Zagrebačkoj burzi donio blagi rast indeksa, ali i katastrofalan promet.
Dolar stabilan, u fokusu pregovori o američkim poticajima
FOREX
LONDON - Tečaj dolara u četvrtak na međunarodnim tržištima nije bilježio veće promjene u odnosu na druge najznačajnije svjetske valute, dok su u fokusu investitora i dalje pregovori o novim poticajima za američko gospodarstvo.
Žigman: Hrvatska će nakon koronakrize financirati gospodarstvo preko tržišta kapitala EU
TRŽIŠTE KAPITALA
ROVINJ – „Europska komisija je prije mjesec dana donijela novi, osvježeni akcijski plan stvaranja jedinstvene unije tržišta kapitala koja bi trebala u potpunosti zaživjeti do kraja 2022. godine.“ – istaknuo je predsjednik Upravnog vijeća Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga (HANFA), Ante Žigman tijekom prezentacije na temu „Što nakon koronakrize“, održane danas u Rovinju, na konferenciji „Izazov promjene“.
Hrvatska među vodećim destinacijama u istraživanju njemačkog autokluba ADAC
NA VRHU
ZAGREB - Prema rezultatima godišnjeg istraživanja njemačkog autokluba ADAC, Njemačka i Hrvatska apsolutni su pobjednici sezone, izvijestio je direktor Predstavništva Hrvatske turističke zajednice u Njemačkoj Romeo Draghicchio.