Feyenoord - Rijeka 2-0: Pad u prvih dvadeset minuta

EUROPSKA LIGA
Objavljeno: 06.11.2014 / 23:05
ROTTERDAM - U susretu četvrtog kola G skupine Europske lige nogometaši Rijeke su izgubili u Rotterdamu kod Feyenoorda s 2-0 (2-0) i umanjila svoje šanse za prolazak skupine.

Nizozemska momčad je do pobjede došla pogocima Karima El Ahmadija (9) i Lexa Immersa (20), pa je Feyenoord tako uzvratio Rijeci za poraz na Kantridi (1-3).

Riječani su izgubili u Rottterdamu, ali nisu razočarali. Odigrali su vrlo slabo prvo poluvrijeme što ih je i koštalo boljeg rezultata, ali su bitno popravili dojam u drugom dijelu kada su propustili tri ogromne prilike za zgoditak, te nadigrali Feyenoord. Nažalost, to nije bio dan Rijekinih napadača, pa hrvatski predstavnik s mitskog De Kuijpa bez postignutog zgoditka kojeg su po igri zaslužili.

U drugom susretu iz ove skupine Sevilla je kod kuće slavila protiv Standarda s 3-1. Pogotke su za Sevillu dali Kevin Gameiro (19), Jose Antonio Reyes (42) i Carlos Bacca (90), dok je za belgijsku momčad zabio Paul-Jose M'Poku (32).

Nakon četiri kola na ljestvici vodi Sevilla s 8 bodova, Feyenoord ima 6, dok Standard i Rijeka imaju po četiri boda.

U idućem kolu, 27. studenog Rijeka dočekuje Standard, a u drugoj utakmici igraju Feyenoord i Sevilla.

Obrana Rijeke popustila je već u 8. minuti kada je Feyenoord napravio brzu akciju u kojoj je Kazim glavom spustio za natrčalog El Ahmadija koji snažno i neobranjivo pogađa za 1-0. U 20. minuti ponovno je riječka obrana zaboravila je Emmersa, koji glavom iz blizine postiže drugi pogodak. Riječani su nakon dva primljena zgoditka ipak pronašli svoj rita, često su dolazili u kazneni prostor domaćina, a najbolju priliku propustio je Kramarić čiji je udarac s 18 metara vratar Veermer obranio. U 37. minuti Leovac je u zadnji trenutak uspio blokirati udarac Kazima prema praznoj mreži, pa je Rijeka na odmor otišla ipak samo dva primljena zgoditka.

U 65. minuti najbolji strijelac hrvatske lige Karamarić je promašio nemoguće. Nakon neuspjele ofsajd-zamke Nizozemaca našao se sam na pet metara od vratara i pucao ravno u njega, a potom je prihvatio odbijenu loptu, prošao Vermeera i pogodio braniča Feyenoorda na metar ispred gola. U 70. minuti opet velika prilika za Rijeku, Leovac je izbio sam na osam metara iskosa i pokušao je lobom postići zgoditak, ali je pritom bio neprecizan. U 76. minuti ponovno su braniči Feyenoorda blokirali udarac Kramarića, koji je ostao bez pogotka.

FEYENOORD - RIJEKA 2-0

ROTTERDAM. Stadion De Kuijp - 38.000 gledatelja; Sudac: Thompson (Škotska)

Strijelci: 1-0 El Ahmadi (9), 2-0 Immers (20)

FEYENOORD: Vermeer - Wilkshire (Boulahrouz,71), Nelom, Konglo, Van Beek, Toornstra, Clasie, El Ahmadi, Immers, Manu (Boetius, 61), Kazim

RIJEKA: Vargić - Tomečak (Vešović, 79), Leovac, Lešković, Samardžić, Jajalo, Cvijanović, Jugović, Moises (Krstanović, 61), Kramarić, Sharbini (Kvržić 50).

Tagovi: Feyenoord, Rijeka, Karima El Ahmadi, Lex Immers, Matjaž Kek
Beogradska berza: Indeksi blago oslabili na startu nedelje
CLOSING BELL BSE
BEOGRAD – Trgovanje akcijama na Beogradskoj berzi je bilo slabo na startu nove radne nedelje, ali je prodaja državnih obveznica Srbije obezbedila da domaće tržište kapitala zabeleži visok ukupan promet od gotovo 414,8 miliona dinara (3,52 miliona evra).
Zagrebačka burza: Oštar pad indeksa, HPB gubitnik dana