Inter bolji od Partizana u Beogradu, Lyon nokautirao Athletic

EUROPSKA LIGA
Objavljeno: 08.11.2012 / 23:39
ZAGREB - U susretima četvrtog kola Europske lige nastupila su četvorica hrvatski nogometaša - Ivan Turina, Dejan Lovren, Marko Livaja i Dejan Mezga. Turina (AIK), Lovren (Lyon) i Livaja (Inter) imali su razloga za slavlje, dok se Mezga (Maribor) vraća kući bez bodova.

AIK je u Stockholmu u susretu F skupine iznenađujuće pobijedio PSV Eindhoven 1:0 golom Mohameda Bangure u 12. minuti, a Turina je odlično branio za švedski sastav.

U drugom dvoboju iz skupine Napoli je na stadionu San Paolo pobijedio Dnjipro 4:2 premda je do 77. minute gubio 1:2. Junak utakmice bio je Edison Cavani koji je zabio četiri gola (8, 77, 88, 90%2B2), dok su strijelci za Dnjipro bili Fedecki (34) i Zozulja (52). Ivan Strinić i Nikola Kalinić nisu nastupili za ukrajinsku momčad.

Usprkos porazu Dnjipro vodi na ljestvici sa devet bodova, Napoli ima šest, a AIK i PSV po četiri boda.

Branič hrvatske reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90 minuta za Lyon koji je u susretu I skupine na gostovanju kod Athletic Bilbaoa slavio 3:2. 'Lavovi' su nakon prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Gomisa (22) i Gourcuffa (45), no domaćin je početkom drugog dijela izjednačio, a strijelci su bili Gurpegi (48) i Aduriz (55-11). Lyon u 63. minuti ponovo dolazi do vodstva golom Lacazettea što se pokazalo konačnim rezultatom.

U drugom susretu iz skupine Ironi Kiryat Shmona i Sparta Prag su odigrali 1:1, a Manuel Pamić i Andrej Kerić nisu nastupili za Spartu.

Lyon je današnjom pobjedom stigao do 12 bodova i plasirao se u drugi krug. Sparta ima sedam bodova, a Ironi dva, a Athletic je zadnji s jednim bodom.

U skupini H Inter je u Beogradu pobijedio Partizan 3:1 uz dva gola Rodriga Palacia (51, 76) i jednog Guarina (87). Za domaćine je gol zabio Tomić (90%2B1). Marko Livaja je započeo utakmicu i na terenu je proveo 76 minuta kada ga je zamijenio Cassano.

Rubin je u gostima pobijedio Nefči 1:0.

Rubin i Inter imaju po deset bodova i potvrdili su prolaz, dok Partizan i Nefči ostaju na po jednom bodu.

Sporting je u Lisabonu u susretu G skupine odigrao 1:1 protiv Genka. Domaćin je poveo golom Van Wolfswinkela (64), a izjednačio je Piet (90).

Domaćin je od 59. minute igrao bez isključenog Schaarsa. Danijel Pranjić nije nastupio za portugalski sastav.

Basel je pobijedio Videoton 1:0. Na ljestvici vodi Genk sa osam bodova, Vidoton ima šest, basel pet, a Sporting dva.

Maribor je u skupini J gostovao na White Hart Laneu kod Tottenhama i izgubio 1:3. Trostruki strijelac za Spurse bio je Defoe (22, 49, 79), dok je gol za Maribor zabio Berić (40). Dejan Mezga je ušao u igru u 70. minuti, dok Zorana Lesjak nije nastupio za Maribor.

lazio je deklasirao Panathinaikos 3:0.

Na ljestvici vodi Lazio sa osam bodova, Tottenham ima šest, Maribor četiri, a Pao dva.

Hannover - Helsingborg 3:2

Tagovi: Partizan, Inter, Athletic Bilbao, Lyon, Edison Cavani, Rodrigo Palacio, Marko Livaja, Manuel Pamić, Dejan Lovren
Beogradska berza: Indeksi blago oslabili na startu nedelje
CLOSING BELL BSE
BEOGRAD – Trgovanje akcijama na Beogradskoj berzi je bilo slabo na startu nove radne nedelje, ali je prodaja državnih obveznica Srbije obezbedila da domaće tržište kapitala zabeleži visok ukupan promet od gotovo 414,8 miliona dinara (3,52 miliona evra).
Zagrebačka burza: Oštar pad indeksa, HPB gubitnik dana