Japan - Grčka 0-0: Grci izdržali s igračem manje

SKUPINA C
Objavljeno: 20.06.2014 / 08:40
NATAL - U susretu drugog kola C skupine svjetskog nogometnog prvenstva Japan i Grčka na Areni das Dunas u Natalu odigrali su neriješeno 0:0.
U utakmici s malo pravih prilika Japanci nisu realizirali dvije najizglednije kada su se u drugom poluvremenu našli pred grčkim golom. Grčka je od kraja prvog poluvremena igrala s igračem manje, jer je isključen kapetan momčadi Katsouranis u 38. minuti, nakon što je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog oštrog starta.

Japan: Kawashima, Uchida, Honda, Nagatomo, Okazaki, Okubo, Konno, Yamaguchi, Hasebe (od 46. minute Endo), Osako (od 57. minute Kagawa), Yoshida

Grčka: Karnezis, Maniatis, Manolas, Samaras, Kone (od 81. minute Salpingidis), Mitroglou (od 35. minute Gekas), Torosidis, Fetfatzidis, Sokratis, Cholevas, Katsouranis

Sudio je sudac Joel Aguilar (Salvador), a susret je pratila 31.000 gledatelja.

U prvom dvoboju iz ove skupine Kolumbija je u Brasiliji pobijedila Obalu Bjelokosti 2-1. Golove za Kolumbiju zabili su James Rodriguez (64) i Juan Quintero (70), dok je poraz Obale Bjelokosti ublažio Gervinho (73).

U posljednjem kolu, 24. lipnja snage će odmjeriti Kolumbija i Japan, te Obala Bjelokosti i Grčka.

Kolumbija se već plasirala u osminu finala.