Juventus osigurao četvrtfinale Lige prvaka, PSG vrlo blizu

Objavljeno: 12.02.2013 / 23:02
ZAGREB - Juventus i PSG osigurali su četvrtfinale već u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka.
U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Juventus je u Glasgowu pobijedio Celtic 3:0 i praktički osigurao plasman u četvrtfinale. Golove za torinsku "Staru damu" postigli su Alessandro Matri (3), Claudio Marchisio (77) i Mirko Vučinić (83).

Bila je to utakmica u kojoj je domaćin dominirao, no golove su postizali gosti. Celtic je tijekom susreta uputio 17 udaraca prema talijanskim vratima i imao 11 kornera. Škoti su posebno bili dominantni u prvom dijelu u kojem su imali čak 76 posto posjeda lopte uputivši 14 udaraca prema vratima Buffona, no niti jedan nije završio u golu.

Juventus je poveo već u trećoj minuti golom Alessandra Matrija, premda je pogodak prvotno pripisan Claudiu Marchisiju. Matri je iskoristio veliku pogrešku stopera Efea Ambrosea kojeg je lopta preskočila i pored istrčalog Frasera Forstera gurnuo je u suparnička vrata. Kelvin Wilson je uspio loptu izbiti iz gola, a na nju je natrčao Marchisio i 'pospremio' je u mrežu. Pogodak je na koncu pripisan Matriju jer je lopta već kod njegovog udarca prošla gol liniju. Drugi gol Juve je postigao u 77. minuti kada je Marchisio poentirao nakon brze kontre, a sve dvojbe uoči uzvrata koji je u Torinu 6. ožujka, razriješio je Vučinić sedam minuta prije kraja susreta.

CELTIC - JUVENTUS 0:3

GLASGOW. Stadion Celtic Park; Sudac: Alberto Undiano Mallenco (Špa);

Strijelci: 0:1 Matri (3), 0:2 Marchisio (77), 0:3 Vučinić (83)

CELTIC: Forster - Lustig (od 57. Matthews), Wilson, Ambrose, Izaguirre - Forrest - Brown (od 80. Kayal), Wanyama, Mulgrew - Commons (od 73. Watt), Hooper

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Caceres - Lichtsteiner, Vidal, Pirlo, Marchisio, Peluso (od 69. Padoin) - Matri, Vučinić (od 88. Anelka)

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka pariški PSG je u gostima slavio protiv Valencije s 2:1. Uzvrat je za 14 dana na pariškom Parku Prinčeva.

Strijelci: 0:1 Lavezzi (9), 0:2 Pastore (42), 1:2 Ramy (90)

Crveni karton: Ibrahimović (90%2B2)

VALENCIA: 13-Vicente Guaita; 12-Joao Pereira, 20-Ricardo Costa, 4-Adil Rami, 17-Andres Guardado; 24-Tino Costa, 21-Daniel Parejo; 8-Sofiane Feghouli (15-Jonathan Viera 84), 10-Ever Banega (23-Sergio Canales 46), 7-Jonas (16-Nelson Valdez 46);9-Roberto Soldado

PSG: 30-Salvatore Sirigu; 26-Christophe Jallet, 13-Alex, 3-Mamadou Sakho, 17-Maxwell; 29-Lucas (20-Clement Chantome 53),24-Marco Verratti, 14-Blaise Matuidi, 27-Javier Pastore (22-Sylvain Armand 88); 11-Ezequiel Lavezzi (7-Jeremy Menez 76),18-Zlatan Ibrahimovic

Nogometaši PSG-a bapravili su veliki korak ka četvrtfinalu Lige prvaka nakon što su na Mestalli slavili s 2:1 protiv Valencije, ali su ostali bez Zlatana Ibrahimovića koji je dobio crveni karton. Parižani su do 90. minute vodili s 2:0, onda su primili zgoditak i ostali bez Ibrahimovića.

Već u 9. minuti PSG je mogao povesti, ali je udarac mladog Lucasa odsjeo na vratnici, a ne u mreži. No, samo minutu kasnije sve je ispravio Lavezzi, koji se u solo-prodoru oslobodio domaće obrane i neobranjivo pogodio za vodstvo Parižana. U 43. minuti PSG vodi s 2:0 nakon što je Lucas ispremiješao obranu Valencije na desnoj strani, a njegov ubačaj Pastore kroz noge vrataru Guaiti posprema u mrežu. U drugom dijelu su gosti propustili "masakrirati" momčad s mestalle, ali su Lavezzi (63) i Ibrahimović (72) upropastili izrazite prilike nonšalancijom. Tek u 76. minuti Valencija je imala prvu pravu priliku za na utakmici, ali je šut Valdeza iz blizine otišao pored vratnice. Ipak, Španjolci su uspjeli postići zgodutak nade nakon što je u 90. minuti Rami pogodio za 1:2, da bi u posljednjim trenucima iznervirani Ibro dobio crveni karton zbog gaženja protivnika.

Utakmicu je s tribina Mestalle u odijelu odgledao i pojačanje PSG-a David Beckham.
Tagovi: Zlatan Ibrahimović, Mirko Vučinić, Alessandro Matri, Claudio Marchisio, Ezequiel Lavezzi, PSG, Juventus
Zagrebačka burza: Indeksi stagnirali na kraju tjedna
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi u petak su Crobexi stagnirali uz nastavak nešto većeg prometa kao i dan ranije, pri čemu je ponovno u fokusu investitora bila dionica Podravke.
Dolarov indeks blizu najviših razina u tri tjedna
FOREX
LONDON - Dolar se u petak zadržao blizu najviše razine u tri tjedna prema košarici šest najvažnijih svjetskih valuta na međunarodnim tržištima, koju je dosegnuo dan ranije pod utjecajem dobrih vijesti o prometu u američkoj maloprodaji.
Ekstremno visoke temperature ugrozile uzgoj dagnji u Grčkoj
DAGNJE
ATENA - Ekstremno visoke temperature ovoga ljeta uništile su oko polovine ovogodišnje proizvodnje dagnji u ključnoj regiji Solunskog zaljeva, upozorile su grčke vlasti.
Dolar u dobrom trendu u odnosu na euro
FOREX
ANALIZA - Unatoč slabijim rezultatima ekonomskih pokazatelja SAD-a objavljenih ovaj i prethodni tjedan, američki dolar posljednjih nekoliko dana nastavio je jačati u odnosu na euro.
Cijepljenima u Australiji obećano više slobode, unatoč povećanju broja zaraženih