Juventus prvak, rođendanski gol Mandžukića

SERIE A
Objavljeno: 21.05.2017 / 17:30
TORINO - Nogometaši Juventusa svladali su u pretposljednjem kolu Serie A u Torinu Crotone s 3-0 i osigurali šesti naslov prvaka zaredom, a Marijo Mandžukić je na svoj 31. rođendan zabio prvi gol na utakmici.

Mandžukić je u 13. minuti probio obranu Crotonea, a bio je to njegov jubilarni 10. gol u sezoni. Na 2-0 povećao je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca Paulo Dybala u 39. minuti. U 83. minuti Alex Sandro je udarcem glavom potvrdio pobjedu za ukupno 33. naslov prvaka Italije u povijesti torinskog giganta. Mandžukić je odigrao cijelu utakmicu, a u zadnjim sekundama je gotovo s centra igrališta umalo postigao i svoj drugi gol na utakmici.

Juventus je ove sezone već osvojio nacionalni kup, a u finalu Lige prvaka u Cardiffu čeka ga obračun s Real Madridom.

Milan je kod kuće s uvjerljivih 3-0 i 90-minutni učinak Marija Pašalića slavio protiv Bologne, pa slavna momčad kolo prije kraja ima šesto mjesto koje vodi u Europu. Andrija Balić je odigrao 60 minuta, a Stipe Perica ostao na klupi kod Udinesea koji je doma odigrao 1-1 s Sampdorijom.

Genoa našega trenera Ivana Jurića spasila se ispadanja zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Torinom (2-1), a posljednje kolo odlučuje hoće li ligu napustiti Crotone ili Empoli, koji je danas izgubio kod kuće protiv Atalante (0-1). Empoli ima bod više i ide u goste već otpisanome Palermu, dok Crotone doma dočekuje Lazio.

Sassuolo 6 Francesco Magnanelli 7, Domenico Berardi 12, Matteo Politano 13, Stefano Sensi 34, Pietro Iemmello 56pen, Alessandro Matri 90

Tagovi: Juventus, Mario Mandžukić, Andrija Balić, Stipe Perica
Cijene platine ove godine padaju, ali...
PLEMENITI METALI
LONDON - Cijene zlata povećale su se za 20 posto u 2020. godini, a ranije ove godine dostigle su svoj rekord. Srebro i paladij također su sve skuplji, dok je cijena platine pala za gotovo 15 posto. Ipak, stručnjaci kažu da bi platina uskoro mogla prestići svoje rivale.
Forbes poručuje Amerikancima: Dođite u Dubrovnik
SIGNALI
NEW YORK - Ako ste propustili europski odmor iz snova - luksuzni hotel uz jadransku obalu, fantastičnu regionalnu hranu i vina te kultni pogled koji nikada nećete zaboraviti - zamislite kako na privatnom balkonu hotela Excelsior pijuckate koktele uz zalazak sunca s pogledom na crvene popločane krovove poznatog grada Dubrovnika i njegove zidine.
Hrvatske kampove ove godine na životu opdržali Slovenci i Nijemci
KAMPOVI
PULA- Prema podacima Top campinga, koji već puno desetljeće prati rezultate 12 najboljih kampova Hrvatske, ove su godine Top kampovi u zemlji ostvarili 1,6 milijuna noćenja ili 51 posto lanjskih rezultata.
Zagrebačka burza: Podravka najveća dobitnica, CROBEX u plusu peti uzastopni tjedan