Kostarika nokautirala Urugvaj, Italija bolja od Engleza

SKUPINA D
Objavljeno: 15.06.2014 / 08:01
ZAGREB - U prvom susretu skupine D na Svjetskom nogometnom prvenstvu Kostarika je iznenađujuće u Fortalezi na stadionu Castelao Arena svladala Urugvaj sa 3-1 (0-1).
Urugvaj bez Luisa Suareza, čiji se oporavak još uvijek čeka, nije bio dojmljiv protiv Kostarike. Vodili su od 24. minute, kada je iz penala zabio Edinson Cavani, ali u drugom poluvremenu Kostarika je u razmaku od tri minute golovima Campbella (54) i Duartea (57) napravila preokret, a neočekivanu pobjedu zapečatio je Marcos Urena u 84. minuti.

Urugvaj je poveo u 24. minuti iz penala. Prethodno je nakon slobodnog udarca Junior Diaz rukama povlačio Lugana i sudac Felix Brych dosudio je kazneni udarac. Sigurni realizator bio je Edinson Cavani.

Prethodno je, u 16. minuti, Cavani promašio iz odlične šanse u kojoj se neočekivano našao.

Najbolju priliku za poravnanje u prvom poluvremenu Kostarika je imala u 31. minuti. Nakon slobodnjaka Giancarlo Gonzalez je mogao izjednačiti, ali pogađa vanjski dio mreže.

Kostarika je bila najopasnije u prekidima. U 51. minuti Bolanos je odlično ubacio, ali Duarte puca ravno u vratra Musleru. No, već 54. minuti nakon proboja po desnom boku i odličnog centaršuta Joel Campbell je "zakucao" loptu u mrežu za izjednačenje.

Urugvajska slabost u prekidima došla je naplatu u 57. minuti. Bolanos je ubacio na drugu vratnicu, a Duarte u padu glavom zabija za vodstvo Kostarike 2-1.

Urugvaj je nakon toga pojačao ritam, ali stvorili su tek jednu pravu priliku, u 70. minuti Cavanijev udarac glavom vratar Kostarike odlično brani.

I onda je u 84. minuti Marco Urena, koji je ušao u igru minutu ranije, postavio konačnih 3-1 za Kostariku.

Kasnije večeras svoj susret 1. kola u skupini D igrat će Engleska i Italija u Manausu.

URUGVAJ: Muslera - Maxi Pereira, Lugano, Godin, Caceres - Stuani, Gargano (Gonzalez 60), Arévalo, Cristian Rodriguez (Hernandez 76) - Cavani, Forlan (Lodeiro 60).

KOSTARIKA: Navas - Gamboa, Duarte, Gonzalez, Umana, Junior Diaz - Ruiz (Urena 83), Borges, Tejeda (Cubero 75), Bolanos (Barrantes 89) - Campbell.

STRIJELCI: 1-0 Edinson Cavani (24), 1-1 Joel Campbell (54), 1-2 Oscar Duarte (57), 1-3 Marcos Urena (84).

CRVENI KARTON: Maximiliano Pereira (Urugvaj, 90%2B4).

SUDAC: Felix Brych (Njemačka)

STADION: Castelao Arena

GLEDATELJA: 58,679

Mario Balotelli odlučio je sudar Engleske i Italije u Manausu zabivši za pobjedu "Azzurra" 2:1. Italija je povela golom Marchisija u 35. minuti, a samo dvije minute kasnije Engleska je izjednačila preko Sturridgea. Balotelli je zabio u 50. minuti za konačnu pobjedu i skok na drugo mjesto ljestvice skupine D Svjetskog prvenstva.

Na spomen "skupine smrti" u kontekstu skupine B u kojoj su Španjolslka, Nizozemska, Čile i Australija, Talijani i Englezi su se samo nasmijali. Njihov dvoboj u prvom kolu bilo im je važno kao što će im biti i onaj posljednji. Zato su utakmicu otvorili u laganom ritmu, oprezno bez puno rizika, a i zbog teških klimatskih uvjeta.

Englezi su bili bolji u prvom dijelu, prijetili su preko Welbecka i Sturridgea, ali spašavala je zamjena iznenadno ozlijeđenog Gigija Buffona PSG-ov Sirigu. Nakon pola sata igrači su živnuli, a tribine je potpalio pogodak Italije. U 35. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Verratti, Marchisio je zabio za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Engleska je izjednačila, a gol je lijepim volejem iz blizine zabio Daniel Sturridge na asistenciju Waynea Rooneyja.

U završnici prvog poluvremena Talijani su bili blizu drugog gola kada je Candreva pogodio okvir gola.

I u nastavak su bolje ušli "Azzurri", a brzo su vratili vodstvo. U 50. minuti Candreva je na desnoj strani prevario Bainesa, uputio centaršut u peterac gdje je Balotelli u skoku nadvisio Cahilla i udarcem glavom pogodio mrežu za 2:1.

Cesare Prandelli odlučio je stati na loptu i povukao igrače. Balotellija, koji je zabio svoj prvi gol na svjetskim prvenstvima, zamijenio je Immobile kojemu isto nije pošlo za rukom.

Englezi su nastavili prijetiti, ali jedinu pravu priliku za poravnanje imao je Rooney u 62. minuti kada je izbjegao zaleđe, ali je potom sa 10-ak metara pucao pored gola.

Čak pet minuta produžio je sudac utakmicu, a u posljednjem napadu Talijani su zamalo još jednom šokirali protivnika. Andrea Prilo iz slobodnjaka sa tridesetak metara sjajno je opalio i preko živog zida pogodio gredu.
Tagovi: Kostarika, Urugvaj, Jeol Campbell, Edinson Cavani, Paolo Marchisio, Mario Balotelli, Italija, Engleska
Bor i Majdanpek: U martu proizvedeno rekordnih 5.188 tona bakra u koncentratu
RUDNICI
BOR – Rudari Bora i Majdanpeka u martu su ostvarili najbolji rezultat od dolaska kineske kompanije Zijin, pošto je proizvedeno rekordnih 5.188 tona bakra u koncentratu, saopštila je danas kompanija Zijin.
Zrće će odsad promovirati outdoor turizam
NOVI ISKORAK
NOVALJA - Trendovi u turizmu nesumnjivo su se promijenili, gostima više nije dovoljno sunce, more i ugostiteljska ponuda, nego sve više i češće odmore provode aktivno se baveći sportovima na otvorenom.
Domaći proizvođači: Prodaju se jabuke prskane zabranjenim fungicidom