Najbolja utakmice Rudeža u dresu Wolvesa

Objavljeno: 26.11.2015 / 11:58
MINNEAPOLIS - Hrvatski košarkaš Damjan Rudež je sinoć u pobjedi Minnesota Timberwolvesa nad Atlanta Hawksima zabio 13 koševa, Bojan Bogdanović je u porazu Brooklyna ubacio četiri koša, dok je Mario Hezonja u pobjedi Orlanda odigrao svega 42 sekunde bez učinka.
Minnesota je slavila protiv Atlante sa 99-95, a predvodio ju je Zach LaVine sa 18 pogodaka, šest asistencija i pet skokova. Andrew Wiggins je dodao 15 pogodaka, a Rudež je u 16:59 minute koliko je proveo na terenu pridonio sa 13 pogodaka, a pogodio je tri trice iz četiri pokušaja, te je ugrabio jedan skok. Kod Hawksa najbolji su bili bio Paul Millsap i Jeff Teague sa 22 koša. Millsap je učinku dodao i 10 skokova. Atlanta je imala šut iz igre samo 37.8 posto 25 posto za trice u petom porazu u sedam utakmica.

Brooklyn Netsi su upisali još jedan poraz i to od Oklahoma Cityja koji su sinoć slavili sa 110-99. Kevin Durant je odveo Thunder do pobjede sa 30 koševa od kojih je 17 zabio u zadnjih 20 minuta. Bojan Bogdanović je u 21:54 minute igre uz četiri koša ugrabio dva skoka. Utakmica je bila izjednačena na 85-85 nešto više od osam minuta do kraja, ali je Durant pogodio dvije trice i asistirao kod treće koju je zabio Dion Waiters i Thunder je stvorio prednost od devet koševa. Brooklyn im se više nije približio do kraja utakmice. Russell Westbrook je također bio učinkovit u Oklamohiminim redovima sa 27 pogodakai 13 asistencija. Najučinkovitiji kod Brooklyna bio je Brook Lopez sa 26 koševa.

Orlando Magic je bio bolji od New York Knicksa sa 100-91, a do pobjede ih je predvodio Victor Oladipo sa 24 koša. Mario Hezonja je u porazu Orlanda odigrao samo 42 sekunde bez ikakvog učinka. Orlando je ograničio Knickse na samo 29.3 posto šuta iz igre u prvom poluvremenu i 37.3 posto u cijeloj utakmici. Oladipo je imao pomoć Nika Vucevica koji je zabio 22 koša uz 12 skokova. Tobias Harris je ubacio 17, a Elfrid Payton 12 uz 11 asistencija.Kod New Yorka je najbolji bio Carmelo Anthony sa 28 pogodaka i 13 skokova, a Jose Calderon je dodao 23, dok ni jedan drugi igrač Knicksa nije prešao 10 pogodaka.

Detroit Pistons - Miami Heat 104-81

Orlando Magic - New York Knicks 100-91

(Hezonja igrao 42 sekunde, bez pogodaka)

Charlotte Hornets - Washington Wizzards 101-87

Boston Celtics - Philadelphia 76ers 84-80

Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 103-99

Houston Rockets - Memphis Grizzlies 93-102

Milwaukee Bucks - Sacramento Kings 118-129

Minnesota Timberwolves - Atlanta Hawks 99-95

(Damjan Rudež igrao 16:69 minuta, 1 skok, 13 koševa)