Nizozemska bolja od Španjolske, remi BiH i Austrije

PRIJATELJSKE
Objavljeno: 31.03.2015 / 22:56
ZAGREB - U prijateljskim nogometnim susretima odigranim u utorak Nizozemska je u Amsterdamu pobijedila Španjolsku s 2-0, dok su dvoboji Italije i Engleske, te Austrije i BiH okončani rezultatom 1-1.
U Torinu je Italija povela pogotkom Graziana Pellea iz 29 minute, da bi Englezi izjednačili u 78. minuti preko Androsa Townsenda. Bila je to repriza utakmice prvog kruga SP-a iz Manausa u kojoj su Talijani slavili s 2-1.

Nizozemska je u Amsterdamu pobijedila Španjolsku s 2-0 pogocima Stefana de Vrija (13) i Davyja Klaassena (16). Kako su Nizozemci počeli utakmicu, Španjolcima se smiješila nova katastrofa kao na prošlom SP-u (1-5), no domaćini su stali, a Španjolci su propustili dosta prilika za barem počasni gol.

U Beču su pred skoro 50 tisuća gledatelja Austrija i BiH su igrali 1-1. Domaćini su poveli preko Marca Janka (34), a za BiH je izjednačio Izet Hajrović (48).

U Zuerichu su Švicarska i SAD odigrali 1-1 u zanimljivoj utakmici u kojoj su Amerikanci poveli pogotkom Breka Shea iz slodbodnog udarca u 45. minuti, pa ostali bez isključenoga napadača Jozya Altidorea u 67. minuti. Valentin Stocker je u 80. minuti iz blizine postavio konačnih 1-1.

Rusija je razočarala odigravši u Himkiju samo 0-0 protiv slabog Kazahstana. Utakmica je odigrana pred samo 400 gledatelja, po vrlo hladnome vremenu, a Kazahstanci su u završnici utakmice propustili dvije prilike da ubilježe senzacionalnu pobjedu. Šveđani su kod kuće slavili protiv žilavih Iranaca s 3-1, a prvi zgoditak na utakmici postigao je Zlatan Ibrahimović. Utakmica se igrala u švedskom gradu Solna, ali je na tribinama ogromna većina od 34.000 gledatelja navijalo za Irance.

Rezultati prijateljskih utakmica:

Italija - Engleska 1-0 (Graziano Pelle 29/Andros Townsend 79)

Nizozemska - Španjolska 2-0 (Stefan de Vrij 13, Davy Klaassen 16)

Austrija - BiH 1-1 (Janko 34/ Hajrović 48)

Švedska - Iran 3-1 (Zlatan Ibrahimović 11, Marcus Berg 21, Ola Toivonen 89/Javad Nekounam 24pen)

Estonija - Island 1-1 (Vasiljev 55/Gislason 9)

Švicarska - USA 1-1 (Stocker 80/Shea 45)

Rusija - Kazahstan 0-0

Ukrajina - Latvija 1-1 (Jarmolenko 35/Maksimenko 90%2B2)

Luksemburg - Turska 1-2 (Mario Mutsch 30/ Mevlut Erdinc 4, Hakan Calhanoglu 87)
Tagovi: Nizozemska, reprezentacija BiH, Izet Hajrović, Stefana de Vrij, Davy Klaassen
Beogradska berza: Indeksi blago oslabili na startu nedelje
CLOSING BELL BSE
BEOGRAD – Trgovanje akcijama na Beogradskoj berzi je bilo slabo na startu nove radne nedelje, ali je prodaja državnih obveznica Srbije obezbedila da domaće tržište kapitala zabeleži visok ukupan promet od gotovo 414,8 miliona dinara (3,52 miliona evra).
Zagrebačka burza: Oštar pad indeksa, HPB gubitnik dana