I dok su ovo podaci za prva tri mjeseca ove godine, u usporedbi s istim razdobljem prošle godine, izvješće isto tako govori o sve bržem oporavku domaćih (kineskih) avioprijevoznika u proteklih mjesec dana. Prema podacima CAAC, regionalni prijevoznici Guizhou Airlines, Fuzhou Airlines, China Eastern Airlines te low-cost kompanija China United Airlines su proteklog mjeseca dodali po desetak novih domaćih linija, ciljajući na pojačanu potražnju tijekom državnog praznika povodom Praznika rada.
Najveća kineska online turistička agencija, Trip.com, je upravo objavila podatak o trostruko više prodanih avionskih i željezničkih karata u proteklih petnaest dana, za prvomajske blagdane, u usporedbi s istim razdobljem prošle godine. Praznik rada se u Kini proteklih godina pretvorio u petodnevni blagdan koji obično traje od 1. do 5. svibnja, te je prvi veći blagdan predviđen za masovna putovanja nakon Kineske nove godine.
Pojedini kineski mediji pišu o početku trenda „putovanja iz osvete“ za izgubljene novogodišnje praznike koje su Kinezi proveli zatvoreni u svojim stanovima. Pošto Kina i dalje drži veliki oprez zbog drugog vala širenja virusa, a dolasci u najveće gradove poput Pekinga i Šangaja nose i obvezu dvotjedne karantene, Kinezi se odlučuju na domaća putovanja prema manje turistički istraženim destinacijama u provincijama koje su značajno popustile u sigurnosnim mjerama, pretežno one u centralnim i zapadnim dijelovima zemlje. Primjerice prema gradovima Kunming, Urumuqi, Chengdu, Guilin ili Shijiazhuang.
Izvješće Uprave civilnog zrakoplovstva Kine (CAAC) govori kako se već u lipnju očekuje poravnavanje potražnje za domaćim letovima u odnosu na prethodnu godinu, što će u konačnici cjelokupnu 2020. godinu dovesti do ukupnog pada prometa od 20 posto u odnosu na 2019. godinu. Očekuje se da će pad u međunarodnim letovima dosegnuti čak 50 posto u odnosu na prethodnu godinu.
Međunarodno udruženje za zračni promet (IATA) procjenjuje kako će ukupni gubitci u 2020. godini, za globalne aviokompanije koje lete na području Kine, biti 51 milijardu USD s padom potražnje od čak 49 posto.