Pobjeda Barcelone, ozljeda Rakitića

NEZGODA
Objavljeno: 04.11.2015 / 23:13
ZAGREB - Aktualni europski prvak Barcelona pobijedio je BATE Borisov 3-0 u susretu 4. kola E skupine Lige prvaka, no nažalost u 20. minuti se ozlijedio Ivan Rakitić.
Hrvatski veznjak je započeo utakmicu u Barceloninom sastavu, no stradao je već u 20. minuti. U katalonskom klubu strahuju kako će hrvatski veznjak propustiti El Clasico 21. studenog. Golove za Barcinu pobjedu postigli su Neymar (30-11m, 83) i Suarez (60).

U drugom susretu Roma je u sjajnom dvoboju pobijedila Bayer 3-2. Domaćin je vodio 2-0, Bayer je izjednačio, no 'Roma je u završnici izborila prvu pobjedu. Golove za Romu zabili su Mohamed Salah (2), Edin Džeko (29) i Miralem Pjanić (81), a za goste Admir Mehmedi (46), Hernandez (51). Dario Krešić je utakmicu pratio s Bayerove klupe za pričuve, dok je Tin Jedvaj i dalje izvan stroja zbog ozljede

Barca vodi na ljestvici sa 10 bodova, Roma je druga s pet bodova, Bayer ima četiri, a BATE tri boda.

U skupini G Chelsea je teškom mukom pobijedio Dynamo Kijev 2-1. 'Bluesi' su poveli autogolom Aleksandra Dragovića u 34. minuti. Isti je igrač izjednačio u 78. minuti, a pobjedu londonskom sastavu donio je Wilian u 83. minuti.

U drugom susretu Porto je rutinski odradio posao pobijedivši na gostovanju Maccabi Tel Aviv 3-1. Strijelci za Porto bili su Cristian Tello (19), Andre Andre (50) i Layun (72), a prvi gol za Izraelce u skupini zabio je Zahvi (75-11m).

Na ljestvici vodi Porto (10), ispred Chelsea (7), Dynama (5) i Maccabija (0).

U skupini H Zenit je pobjedom na gostovanju kod Lyona 2-0 osigurao osminu finala. Oba gola zabio je Artem Dzjuba (25, 57). U drugom susretu Gent je pobijedio Valenciju 1-0 golom Svena Kumsa (46-11m).

Na ljestvici vodi Zenit sa 12 bodova, Valencija ima šest bodova, Gent četiri, a Lyon jedan bod.

Tagovi: Barcelona, Ivan Rakitić, Neymar, Edin Džeko, Miralem Pjanić, AS Roma
Zagrebačka burza: AD Plastik u fokusu, pojačan promet uoči početka sezone objave poslovnih rezultata
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi u ponedjeljak su Crobex indeksi završili trgovanje s različitim predznacima, uz znatno veći promet nego krajem prošloga tjedna, dok se ulagači pripremaju za početak sezone objave financijskih izvješća domaćih kompanija za prvih devet mjeseci ove godine.
Dolarov indeks kliznuo na početku novoga tjedna
FOREX
LONDON - Dolar je u ponedjeljak kliznuo prema drugim najvažnijim svjetskim valutama na međunarodnim tržištima, jer se fokus investitora nastavio usmjeravati ka mogućem povećanju kamatnih stopa i zaoštravanju monetarne politike u drugim vodećim gospodarstvima svijeta.
ENNA Fruit će ove godine otkupiti više od 10.000 tona domaće jabuke
JABUKE
ZAGREB - Tvrtka koja se bavi otkupom i plasmanom voća i povrća ENNA Fruit ove godine planira otkupiti više od 10.000 tona jabuka, izvijestili su u ponedjeljak iz te tvrtke.
Azijska tržišta: Indeksi blago porasli, optimizam uoči objave poslovnih rezultata