Porto šokirao Bayern, Barcelona pobijedila PSG

Objavljeno: 15.04.2015 / 22:53
ZAGREB - Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Porta koji su na svom Dragau rezultatom 3:1 porazili Bayern iz Munchena u prvom četvrtfinalnom susretu ovih klubova.
Susret je šokantno počeo za goste. Kardinalno je pogriješio Xabi Alonso, Jackson Martinez je znalački iskoristio poklon, zaobišao je Neuera, a golmanu Bayerna preostalo je tek da ga nepropisno zaustavi što je arbitar Carlos Velasco opravdano okarakterizirao kao jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Quaresma.

Sedam minuta kasnije novu kardinalnu grešku napravio je Dante, a poklon u pogodak za 2:0 ovog puta iskoristio je Quaresma.

Bayern se u 28. minuti uspijeva vratiti u život. Centaršut Boatenga sa desne strane u pogodak za 2:1 pretvorio je Alcantara.

Porto je nadomak pogotku bio u 52. minuti, a goste sjajnom intervencijom spašava Manuel Neuer. U 65. minuti domaći igrači ipak uspijevaju postići i treći gol. Dubinsku loptu i lošu procjenu Boatenga iskoristio je Martinez koji je rutinski zaobišao Neuera i loptu poslao u prazan gol.

Igrači Barcelone napravili su odličan posao porazivši PSG rezultatom 3:1 u prvoj od dvije četvrtfinalne utakmice dvaju klubova. Na prvo uzbuđenje na Parku prinčeva čekalo se osam minuta kada se pred golom Barcelone spetljao Pastore. Šest minuta kasnije uzvratio je Messi, a lopta je nakon njegovog udarca lijevom nogom završila na stativi domaćeg gola.

U 18. minuti Messi je odigrao zadnji pas za Neymara koji je rutinski iz trka loptu poslao u suprotni ugao gola PSG-a za 0:1.

U finišu prvog poluvremena bezuspješno je prijetio Cavani. U nastavku susreta gosti dolaze do drugog pogotka. Igrala se 67. minuta kada je Sirigua matirao Luis Suarez. Sjajni Urugvajac pogodio je nakon solo prodora po desnoj strani.

U 79. minuti Suarez postiže pogodak za 0:3, da bi konačnih 1:3 u 82. minuti postavio Van der Wiel.
Tagovi: Porto, Bayern, Jackson Martinez, Manuel Neuer, Barcelona, Lionel Messi, Neymar, Luis Suarez
Andrae Smith: Zagreb preporučujem svakome i sigurno se vraćam
INTERVJU
INTERVJU - "Zagreb je grad u koji se lako doseliti kao nomad jer ima sve potrebne sadržaje, ljudi govore engleski i pristupačan je. Zagreb ima svoju kulturu i atmosferu, tako da se definitivno razlikuje od života u drugim nomadskim središtima poput Balija, na primjer."
Zagrebačka burza: Potonuće AD Plastika, pad indeksa
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi u srijedu su Crobex indeksi znatnije pali, dok kompanije objavljuju poslovne rezultate za prvih devet mjeseci, pri čemu su svi sektorski idneksi oslabili izuzev transportnog.
Vujčić: Tek će se sljedeće godine moći znati točan datum prelaska na euro