Real razbio Schalke, Galatasaray i Chelsea remizirali

Objavljeno: 27.02.2014 / 07:21
ZAGREB - Real je u prvoj utakmici osigurao prolaz u četvrtfinale dok je Chelsea stekao prednost pred revanš osiguravši 1-1 sa Galatasarayem.

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Real Madrid je u Gelsenkirchenu deklasirao Schalke 6-1 (2-0) i pitanje prolaza u četvrtfinale riješio već u prvom ogledu. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je za Real solidnih 90 minuta.
Bila je to tek druga pobjeda 'Kraljevskog kluba' u Njemačkoj u 25 susreta. Do sada jedinu Real je ostvario prije 14 godine u Leverkusenu protiv Bayera 3-2.

Real je na Auf Schalke Areni poveo u 13. minuti golom Karima Benzeme. Akciju je započeo Bale koji je proigrao Ronalda, a ovaj petom gurnu do francuskog napadača kojem nije bilo teško pogoditi za 1-0. Benzemi je pomogao i domaći stoper Santana od kojeg se lopta odbila točno do na njegovu nogu. Već u idućem napadu domaćin je mogao izjednačiti, no Drexler je s tri metra pucao, no Casillas je sjajno obranio. Kazna je stigla u 21. minuti. Benzema je ukrao loptu Santani, uposlio Balea koji je 'slomio' dva čuvara te sjajnim udarcem svladao Ralfa Faehrmanna.

Do konca prvog dijela Real je mogao 'potopiti' njemački sastav, no Cristiano Ronaldo se napromašivao. Portugalac je imao tri sjajne prilike, u 32. minuti je uzdrmao vratnicu, a njegove udarce u 37. i 45. minuti je Faehrmann obranio. No, niti odlični vratar Schalkea u 51. minuti nije mogao zaustaviti sjajnog Portugalca koji je zabio svoj deseti gol u LP ove sezone. Potop Schalkea nastavio se sedam minuta kasnije kada je Benzema na asistenciju Ronalda iskosa s desne strane postigao svoj drugi pogodak večeras. U 59. minuti drugi pogodak na utakmici postigao je i Bale, a u 89. minuti je Ronaldo povisio na nestvarnih 6-0. U posljednjim trenucima susreta Huntelaar je uspio postići utješni pogodak.

SCHALKE - REAL MADRID 1-6
GELSENKIRCHEN. Stadion Auf Schalke Arena - 54,442 gledatelja; Sudac: Howard Webb (Engleska);
Strijelci: 0-1 Benzema (13), 0-2 Bale (21), 0-3 Ronaldo (51), 0-4 Benzema (58), 0-5 Bale (69), 0-6 Ronaldo (89), 1-6 Huntelaar (90%2B1)
Schalke: Faehrmann - Hoewedes, Matip, Santana, Kolašinac (od 76. Fuchs) - Boateng (od 59. Goretzka), Neustaedter - Farfan (od 72. Obasi), Meyer, Draxler - Huntelaar
Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, 12-Marcelo - Modrić, Xabi Alonso (od 73. Illarramendi), Di Maria (od 68. Isco) - Bale (od 80. Jese), Benzema, Cristiano Ronaldo

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka u Istanbulu su nogometaši Galatasaraya i Chelsea odigrali 1-1 (0-1).Pred 50.000 gledatelja na stadionu Turk Telecom sudio je Španjolac Carlos Velasco Carballo.

Strijelci: 0-1 Torres (9), 1-1 Chedjou (65)

GALATASARAY: Muslera - Telles, Balta (Kaya, 46), Chedjou, Eboue - Sneijder, Inan, Melo, Hajrović (Kurtulus, 31)- Drogba (Umut Bulut, 80), Yilmaz
CHELSEA: Čech - Azpilicueta, Terry, Cahill, Ivanović - Hazard (Oscar, 90), Lampard, Ramires, Willian - Schürrle (Mikel, 64), Torres (Etoo, 68)

Galatasaray i Chelsea odigrali su prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka bez pobjednika (1-1), u borbenoj utakmici u kojoj je Chelsea bio bolji u prvom, a Turci u drugom dijelu. Jose Mourinho je u Istanbul došao s očitom namjerom da ne izgubi, a u tome mu je pomogao i njegov bivši igrač Didier Drogba, koji se nije baš iskazao na ovoj utakmici.

Već u 9. minuti Chelsea je poveo nakon što je Azpilicueta ubacio s lijeve strane, a Torres bez problema zabija.U drugom poluvremenu Torres opet izbija sam ispred Muslere, koji ovaj puta brani njegov udarac. U 62. minuti Selcuk Inan je propustio šansu utakmice, s pola metra je pogodio vratnicu Chelsea. No, minutu kasnije Chedjou je nakon ubačaja s kuta sproveo loptu u mrežu nemoćnog Čecha. Mourinhova momčad se dokraja utakmice branila bez pokušaja da postignu još jedan gol, a Turci su napadali bez izrazite šanse.

Uzvrat je 18. ožujka na Stamford Bridgeu.

Tagovi: Cristiano Ronaldo, Gareth Bale, Karikm Benzema, Real Madrid, Luka Modrić, Didier Drogba, Schalke 04, Chelsea, Galatasaray
Kina i Rusija preuzele od EU posao rekonstrukcije pruga u Srbiji
PRUGE
BEOGRAD - Većim delom Kina, ali i Rusija, preuzele su radove, kreditiranje, ali delom i dokumentaciju koju je pripremila EU na nekim od najvažnijih projekata u Srbiji. Reč je modernizaciji oko 400 kilometara železničkih pruga koje decenijama propadaju.
Atlantic Grupa će prijevremeno otkupiti obveznice
OBVEZNICE
ZAGREB - Uprava Atlantic Grupe na današnjoj je sjednici donijela odluku o prijevremenom otkupu (iskupu) dužničkih vrijednosnih papira, odnosno obveznica Društva oznake 3ATG (ranije ATGR-O-216A) i međunarodne identifikacijske oznake (ISIN) HRATGRO216A9, s dospijećem 2021. godine.
Prihodi čarteraša ove godine potonuli 65 posto
ČARTER
ZAGREB - Prema novom prijedlogu, Vladine potpore za očuvanje radnih mjesta temelje se na padu prihoda u sezoni, što možda odgovara nekim sezonskim sadržajima, ali mi ne živimo od špice i naši priljevi se slijevaju u zimskom periodu, što znači da unatoč 80 posto pada nećemo biti u mogućnosti koristiti mjere i morat ćemo nažalost otpuštati zaposlene ako ne dođe do neke izmjene.
Zagrebačka burza: Skok prometa ususret objavama poslovnih rezultata