Riječani vodili 2-0, ali ipak ispali

EUROPSKA LIGA
Objavljeno: 23.07.2015 / 22:48
ABERDEEN - Nogometaši Rijeke oprostili su se od Europe u 2. pretkolu Europske lige nakon što su u Škotskoj odigrali 2-2 s Aberdeenom, no nisu uspjeli nadoknaditi poraz od 0-3 sa Kantride u prvoj utakmici.
Pogotke su za Riječane postigli Marin Tomasov (58) i Zoran Kvržić (63), dok je za Abeerden pogodili Niall McGinn (64) i Jonathan Hayes (72).

Rijeka je u Aberdeenu bila na pragu senzacije jer je u 63. minuti pogotkom Kvržića vodila s 2-0, no hrvatski doprvak je odmah u sljedećem napadu primila pogodak i prokockala veliku šansu koja se nudila.

U prvom dijelu nije bilo zgoditaka, iako je Rijeka bila bolja i više je prijetila, no bez završnog udarca prema vratima Škota. U 58. minuti Riječani su poveli pogotkom Tomasova koji je nanizao nekoliko igrača i sjajnim udarcem postigao pogodak. Kvržić je u 63. minuti pogodio snažnim i preciznim udarcem s 30-tak metara za 2-0 i dao nadu Riječanima, no samo minutu kasnije McGinn je postigao zgoditak za Škote na asistenciju Goodwilliea. U 72. minuti je Hayes na dodavanje McGinna izjednačio na 2-2 i prekinuo svaku nadu Riječana u čudo u Aberdeenu.

ABERDEEN - RIJEKA 2-2

Pred 16.000 gledatelja na stadionu Pittodrie sudio je Guida iz Italije.

Strijelci: 0-1 Tomasov (58), 0-2 Kvržić (63), 1-2 McGinn (64), 2-2 Hayes (72)

ABERDEEN: Ward - Logan, Taylor, Considine, Quinn, Shinnie - Jack, Hayes - McGinn (Flood, 83), McLean (Pawlett, 72), - Goodwillie (Rooney, 76)

RIJEKA: Sluga - Ristoski, Samardžić, Mitrović, Leovac - Tomasov, Bradarić (Balaj, 74), Moises, Radošević, Roshi (Kvržić, 57)- Bezjak

Tagovi: Rijeka, Aberdeen, Zoran Kvržić, Marin Tomasov
Kina intenzivira proizvodnju rijetkih minerala
MINERALI
SINGAPUR - Kina je u petak objavila da će rudarskim kompanijama na početku godine omogućiti vađenje znatno većih količina rijetkih minerala u skopu godišnje kvote nego na početku prošle godine.
Zagrebačka burza: Indeksi na kraju tjedna s blagim dobitkom
CLOSING BELL ZSE
ZAGREB - Na Zagrebačkoj burzi u petak su Crobexi blago porasli uz skroman obujam trgovanja, pri čemu je tek dionicom Atlantske plovidbe ostvaren milijunski promet.
Azijska tržišta: Indeksi porasli nakon jučerašnjeg teškog pada
TRŽIŠTE KAPITALA
ŠANGAJ - Na azijskim su burzama u petak cijene dionica porasle, nakon oštrog pada dan prije, dok je vrijednost dolara prema košarici valuta dosegnula najvišu razinu u godinu i pol dana jer se u SAD-u očekuje agresivno povećanje kamatnih stopa.
Wall Street pao, trgovanje nesigurno
PAD
NEW YORK – Nakon vrlo nesigurnog trgovanja i velikih oscilacija cijena dionica, burzovni indeksi na Wall Streetu završili su u četvrtak u minusu jer su ulagači i dalje pod dojmom poruka američke središnje banke o zaoštravanje monetarne politike.
Norveški fond znatno povećao mirovine građana u 2021.
MIROVINE
OSLO - Norveški državni mirovinski fond objavio je u četvrtak da je u 2021. godini ostvario prinos na ulaganja za mirovine građana od 1.580 milijardi norveških kruna (177 milijardi dolara) zahvaljujući ponajprije rezultatima dionica tehnoloških kompanija,