Rose nokautirao Lakerse, Miami lako protiv Dallasa (VIDEO)

Objavljeno: 26.12.2011 / 09:04
LOS ANGELES - NBA liga u nedjelju je otpočela s nekoliko vrlo jakih dvoboja. U Los Angelesu je Derrick Rose pogodio ključni šut za pobjedu Bullsa 4.8 sekundi do kraja.

Tragičar meča bio je Kobe Bryant, koji je prvo izgubio loptu na 11 sekundi do kraja, a zatim ga je u posljednjem napadu blokirao Deng. Upravo Deng dao je 5 uzastopnih poena kojima su se Bullsi vratili u igru sa -6 na 50 sekundi do kraja.

Najbolji kod ‘Bikova’ bio je Derrick Rose 22 poena (9-13 iz igre) i 5 asistencija, Luol Deng ubacio je 21 poen (7-19 iz igre, 7sk. i 3ast), a Carlos Boozer imao je 15 poena i 6 skokova.

Lakerse je predvodio Bryant sa 28 poena (11-23 iz igre), 7 skokova i 6 asistencija, Pau Gasol ubacio je 14 poena (8sk), a Stev Blake 12. Ron Artest debitirao je pod svojim novim imenom Meta World Peace i dao je 4 poena.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena, Bullsi su posustali u drugom i na pet minuta do kraja susreta imali su mizernih 6-33 iz igre u drugom poluvremenu, pa su Lakersi stvorili i deset poena viška (80:70).

Međutim, Bullsi su se postepeno vraćali u igru i do trijumfa su došli na već opisani način, uz pogodak Rosea preko Gasola iz vrlo teške pozicije.

Miami Heat je pokvario slavlje prvaka Dallas Mavericksa pobjedom 105-94. Uoči početka utakmice upriličena je proslava tijekom koje je pod krov dvorane u Dallasu podignuta zastava u čast osvojenog naslova prvaka Mavericksa, ali kada je dvoboj počeo igrači Miamija krenuli su u "osvetnički pohod". Iz minute u minutu prednost gostiju je rasla, te je sredinom treće četvrtine dosegla nestvarnih 35 razlike (78-43). Do kraja dvoboja domaćini su uspjeli smanjiti zaostatak na prihvatljivih 11 razlike.

LeBron James sa 37 i Dwyane Wade sa 26 koševa bili su nezaustavljivi u redovima Miamija, dok je Jason Terry sa 23 ubačaja bio najefikasniji kod Dallasa.

Prvu utakmicu nove sezone su u mitskom Madison Square Gardenu odigrali New York Knicksi i Boston Celticsi, a u zanimljivoj utakmici punoj preokreta uspješniji su sa 106-104 bili domaći Knicksi.

Domaće je do pobjede predvodio Carmelo Anthony sa 37 koševa uključujući i dva slobodna bacanja za vodstvo 106-104 16 sekundi prije kraja. U posljednjem napadu Celticsi su čak dva puta šutirali, ali prvo je Marquis Daniels promašio tricu, da bi potom Kevin Garnett sa zvukom sirene promašio šut za izjednačenje i produžetak.

Celticsima za uspjeh nije bilo dovoljno niti 31 poen i 13 asistencija Rajona Ronda.

New York Knicks - Boston Celtics 106:104

Dallas Mavericks - Miami Heat 94:105

Los Angeles Lakers - Chicago Bulls 87:88

Oklahoma City Thunder - Orlando Magic 97:89

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 86:105

Tagovi: Derrick Rose, Luol Deng, Kobe Bryant, LeBron James, Dwayne Wade, Dirk Nowitzki, Carmelo Anthony, Chicago Bulls, New York Knicks, LA Lakers, Miami Heat, Dallas Mavericks