GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Zagrebačka burza: Ingra prekinula niz, indeksi u plusu

Zagrebačka burza: Ingra prekinula niz, indeksi u plusu
CLOSING BELL ZSE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 05.05.2020 / 17:02
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Indeksi Zagrebačke burze danas su prekinuli trodnevni negativni niz, no uz primjetno slabiji promet.

HT i Ingra bili su u fokusu investitora dok su ostali zabilježili daleko slabije promete.

CROBEX je porastao 0,8 posto na 1.537,,55 bodova. CROBEX10 je podignut 1 posto, na 947,46 bodova. CROBEXprime je zabilježio rast za 0,90 posto na 869,59 bodova.

Sveukupni promet na Zagrebačkoj burzi je u odnosu na jučer pao za 4,9 milijuna kuna te je iznosio 7,2 milijuna kuna. Na redovni dionički promet odnosi se cijeli iznos, obveznicama se nije trgovalo.

Najlikvidniji je bio Hrvatski Telekom čijim je dionicama protrgovan iznos od 2,3 milijuna kuna, a bilježi rast od 1,5 posto na 166.00 kuna.

Iako su trgovinu otvorile u plusu, dionice Ingre poslijepodne su korigirane 6,7 posto, na 4,76 kuna, uz promet od 1,3 milijuna kuna. Dio investitora tako je odlučio povući zaradu ostvarenu posljednjih tjedana na ovim dionicama o kojima smo detaljnije pisali sinoć.

Valamar Riviera je zaključila prometom od 700 tisuća kuna i rastom za 0,5 posto na 22,10 kuna.

Arena Hospitality Grupa predvodi dobitnike s porastom od 2,7 posto, na 226,00 kuna uz 247 tisuća kuna prometa.

Ericsson NT bilježi rast od 2,7 posto, na 1.140,00 kuna i promet od 494 tisuće kuna.

Optima Telekom je zaključio porastom od 2 posto odnosno cijenom od 5,24 kune i prometom od 419 tisuća kuna.

Loš dan imale su dionice Tankerske Next Generation koje su potonule 5,4 posto, na 53 kune, uz promet od 112 tisuća kuna.

Tagovi: #Zagrebačka burza, #CROBEX, #CROBEX10, #Ingra, #Hrvatski Telekom, #Valamar Riviera, #Tankerska Next Generation, #Arena Hospitality Group, #Optima Telekom, #Ericsson NT
PROČITAJ I OVO
Zagrebačka burza: Indeksi i jedanaesti dan u plusu uz nešto manji promet
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Indeksi i jedanaesti dan u plusu uz nešto manji promet
ZAGREB - Zagrebačka burza i jedanaesti dan zaredom nastavila je optimistično.
Azijska tržišta: Nervozna trgovina, analiziraju se podaci o japanskom BDP-u
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Nervozna trgovina, analiziraju se podaci o japanskom BDP-u
TOKYO - Azijsko-pacifička tržišta u petak su bila mješovita dok su investitori analizirali najnovije podatke o japanskom bruto domaćem proizvodu i čekali niz drugih ekonomskih podataka iz regije.
Wall Street: S&P 500 porastao četvrti uzastopni dan
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: S&P 500 porastao četvrti uzastopni dan
NEW YORK - S&P 500 porastao je četvrti put, doprinoseći rastu ovog tjedna nakon što su se SAD i Kina dogovorili o privremenom smanjenju carinskih stopa. Prinosi na državne obveznice također su pali, pružajući poticaj dionicama.
Coinbase na meti hakera
HAKERI
Coinbase na meti hakera
NEW YORK - Američka kripto mjenjačnica Coinbase meta je hakera koji su ukrali podatke o klijentima i tražili 20 milijuna dolara kako bi spriječili njihovo javno objavljivanje, izjavila je tvrtka u četvrtak.
Zagrebačka burza: Deseti uzastopni rast indeksa
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Deseti uzastopni rast indeksa
ZAGREB - Četvrtak je donio deseti uzastopni rast indeksa Zagrebačke burze.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE