GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Hisense Europe ove godine očekuje 4,8 milijardi eura prihoda

Hisense Europe ove godine očekuje 4,8 milijardi eura prihoda
OČEKIVANJA
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 11.12.2025 / 17:45
Autor: SEEbiz
VELENJE - Hisense Europe očekuje da će ove godine dosegnuti 4,8 milijardi eura prihoda, u usporedbi s 4,5 milijardi prošle godine.

Planiraju dosegnuti još milijardu eura sljedeće godine. Zapošljavaju 9600 ljudi, od kojih je 5000 u Sloveniji. Prema riječima Boštjana Pečnika, izvršnog potpredsjednika Uprave Hisense Europe, ne razmatraju preseljenje tvrtke, ali „bez snažne automatizacije i digitalizacije proizvodnje lokacija u Velenju dugoročno neće biti konkurentna“.

U Velenju imaju 5000 zaposlenika, od kojih je oko 4000 u proizvodnji. Praktički im uvijek nedostaju radnici za jednostavne poslove, zbog čega je i automatizacija nužna, rekao je Pečnik.

"Učinit ćemo sve što možemo kako bismo osigurali da proizvodnja raste i da nam za to ne trebaju dodatni zaposlenici.“

Naglasio je da će se struktura zaposlenika sigurno promijeniti u budućnosti.

"Zapošljavat ćemo visokoobrazovano osoblje koje će automatizirati, digitalizirati i razvijati nove proizvode.“

U sljedeće dvije ili tri godine ne očekuju smanjenje broja zaposlenih, ali očekuju povećanje proizvodnje. Bio je jasan:

"Ako će nam biti potreban isti broj ljudi za proizvodnju jednog proizvoda, nećemo globalno preživjeti.“

Gorenje, koje je od 2018. dio kineske Hisense grupe, ima vlastite proizvodne pogone u Sloveniji, Srbiji i Češkoj, kao i razvojne i kompetencijske centre u Švedskoj, Nizozemskoj, Češkoj i Sloveniji, odnosno Velenju. Jedan je od vodećih svjetskih proizvođača elektronike i kućanskih aparata.

"Ove godine ostvarit ćemo 7 posto tržišnog udjela u Europi, što je jedan posto više nego prošle godine, i 4,8 milijardi eura prihoda, što je povećanje od šest posto u odnosu na prošlu godinu. Najbrže smo rastuća tvrtka u Europi u području kućanskih aparata", naglasio je Boštjan Pečnik, dodajući da u 2026. planiraju približiti prihode 5,5 milijardi eura i time dodatno povećati tržišni udio i u prodaji kućanskih aparata i televizora.

Tagovi: #Hisense Europe, #Gorenje, #Hisense, #Boštjan Pečnik
PROČITAJ I OVO
Telekom Srbija kupio Kurir
MEDIJSKA SCENA
Telekom Srbija kupio Kurir
BEOGRAD - Tvrtka Telekom Srbija kupila je Mondo INC u vlasništvu tvrtke WMG Media Igora Žeželja, tvrtke koja je izdavač dnevnih novina Kurir, kao i portala Kurir i istoimene televizije, izvještava N1.
Carwiz nastavlja ekspanziju: Nove lokacije na Curaçau i u Dominikanskoj Republici
ŠIRENJE
Carwiz nastavlja ekspanziju: Nove lokacije na Curaçau i u Dominikanskoj Republici
ZAGREB - Carwiz rent a car, jedina hrvatska rent a car franšiza s poslovanjem na više od 50 tržišta diljem svijeta, nastavlja međunarodnu ekspanziju i dodatno učvršćuje prisutnost na Karibima otvaranjem dviju novih lokacija – Curaçaoa i Dominikanske Republike.
Paramount podnosi tužbu protiv Netflixovog preuzimanja Warner Bros Discoveryja
TUŽBA
Paramount podnosi tužbu protiv Netflixovog preuzimanja Warner Bros Discoveryja
LOS ANGELES - U borbi za preuzimanje američke medijske grupe Warner Bros Discovery (WBD), konkurentska tvrtka Paramount najavila je da će koristiti pravna sredstva.
Luka Koper prošle godine s procijenjenim rastom prihoda od 15%
LUKE
Luka Koper prošle godine s procijenjenim rastom prihoda od 15%
KOPER - Prema prvim procjenama, Luka Koper je prošle godine ostvarila 376,5 milijuna eura čistih prihoda od prodaje, što je 15 posto više nego prethodne godine.
Autotrolej nabavlja 20 novih električnih autobusa
NABAVA
Autotrolej nabavlja 20 novih električnih autobusa

RIJEKA - Ugovore o nabavi 20 novih električnih autobusa za riječko Komunalno društvo Autotrolej, vrijedne 11,1 milijuna eura, koji se nabavljaju u sklopu projekta elektrifikacije javnog prijevoza, potpisali su u ponedjeljak predstavnici Autotroleja i dobavljača, tvrtki Novatec i Wawa.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE