GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Pala prodaja kultnog whiskeya, tonu dionice Brown-Formana

Pala prodaja kultnog whiskeya, tonu dionice Brown-Formana
RAZOČARANJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 06.12.2023 / 22:47
Autor: SEEbiz
NEW YORK - Jack Daniel bi si vjerojatno natočio žesticu nakon što bi vidio rezultate svoje matične tvrtke.

Brown-Forman, proizvođač nekoliko alkoholnih pića, rekao je da je prodaja njegovog viskija Jack Daniel's pala 1% u prvoj polovici tekuće fiskalne godine - što je oštar kontrast u usporedbi s istim razdobljem prije godinu dana kada je porasla 9%.

Ukupna prodaja njegovih viskija pala je 2% u odnosu na prethodnu godinu, pri čemu je prodaja Woodford Reservea pala za 3%, a Old Forester pala za 5% - što je veliki pad u odnosu na prošlogodišnje izvješće o zaradi kada je prodaja tih vrhunskih marki skočila za 39%.

Međutim, postojala je svijetla točka za Brown-Formanov posao viskija: prodaja njegovog Jack Daniel’s Tennessee Applea porasla je za nevjerojatnih 50%.

Dionice Brown-Formana potonule su čak 10% u trgovanju u podne, što ih čini jednom od najgorih dionica S&P 500 u srijedu. Dionice su prošle godine pale za oko 16%.

U razgovoru o zaradi, izvršni direktor Brown-Formana Lawson Whiting rekao je da potražnja za njegovim pićima "nastavlja odražavati normalizaciju natrag na naše povijesne trendove" nakon vrhunca pandemije Covid-19.

Tvrtka je također smanjila svoju prognozu neto prodaje za 2024., navodeći u priopćenju o zaradi da "promjenjivi globalni makroekonomski uvjeti nastavljaju stvarati izazovno operativno okruženje koje ublažava naša očekivanja."

Jedan od tih faktora uključuje kupce koji traže jeftinije alternative dok se dugotrajni učinci visoke inflacije nastavljaju i troškovi života rastu. Konzumenti pića možda su dosegnuli svoju granicu zbog poskupljenja koja su provedena na brendovima Brown-Formana zbog viših cijena sirovina.

Whiting je tijekom poziva rekao da je tvrtka nedavno primijetila "usporavanje potrošačke potrošnje slično trendovima koje vidimo u totalnim destiliranim žestokim alkoholnim pićima i drugoj potrošnoj pakiranoj robi".

Drugi čimbenik koji vjerojatno zabrinjava Brown-Formana su carine koje se dodaju na američki viski koji uvozi Europska unija. EU će 2024. godine uvesti carinu od 50 posto na uvoz alkoholnih pića.

Tagovi: #jACK dANIELS, #WHISKEY, #VISKI, #bROWN-FORMAN
PROČITAJ I OVO
Radnici Jamnice, Zvijezde i PIK Vrbovca najavili štrajk
ŠTRAJK
Radnici Jamnice, Zvijezde i PIK Vrbovca najavili štrajk
ZAGREB -Zaposlenici Fortenovinih kompanija Jamnica plus, Zvijezda plus i PIK Vrbovec plus štrajkat će 27. svibnja (utorak) nakon što su se na referendumu izjasnili za to, priopćio je Sindikat PPDiV.
Ryanair bilježi nižu dobit unatoč većim prihodima
PRITISCI
Ryanair bilježi nižu dobit unatoč većim prihodima
DUBLIN - Irski niskotarifni avioprijevoznik Ryanair ostvario je 13,95 milijardi eura prihoda od prodaje u fiskalnoj godini koja je završila krajem ožujka, što je četiri posto više nego prethodne godine.
Diageo prisiljen na rezanje troškova i prodaju imovine
REZOVI
Diageo prisiljen na rezanje troškova i prodaju imovine
LONDON - Diageo je predstavio plan za smanjenje troškova za 500 milijuna dolara te za prodaju dijela imovine do 2028. godine u sklopu nastojanja da poboljša poslovanje i smanji dugove.
ASA TRADING Austrija, nastavlja širenje poslovanja u Srbiji kroz akviziciju pšeničnog mlina Žito Bačka Kula
ŠIRENJE
ASA TRADING Austrija, nastavlja širenje poslovanja u Srbiji kroz akviziciju pšeničnog mlina Žito Bačka Kula
Nakon veoma uspješne prethodne akvizicije mlina Žitoprodukt u Bačkoj Palanci 2018. godine, pridružili su novu investiciju ove godine kupovinom pšeničnog mlina Žito Bačka iz Kule, jednog od najvećih mlinova u Srbiji sa tradicijom dugom preko 100 godina.
Jiří Dvorjančanský postaje novi izvršni direktor i predsjednik Upravnog odbora A1 Austria
KARIJERE
Jiří Dvorjančanský postaje novi izvršni direktor i predsjednik Upravnog odbora A1 Austria

BEČ - Dana 1. rujna 2025. Jiří Dvorjančanský postat će novi izvršni direktor i predsjednik Upravnog odbora tvrtke A1 Austria.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE