GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Studenac preuzeo biogradski trgovački lanac Bure Trgovina

Studenac preuzeo biogradski trgovački lanac Bure Trgovina
AKVIZICIJE
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 01.06.2021 / 16:26
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Trgovački lanac Studenac preuzeo je biogradski trgovački lanac Bure Trgovina, koji ima 29 maloprodajnih objekata na području Zadarske županije, objavio je u utorak Studenac.

Studenac je sklopio ugovor o kupoprodaji 100 posto udjela u društvu Bure Trgovina, biogradskom trgovačkom lancu koji posluje u 29 maloprodajnih objekata na području Zadarske županije te ima 120 zaposlenika, navodi se u priopćenju, u kojem se ne iznosi vrijednost transakcije.

Nastavak je to kontinuiranog rasta i unapređenja poslovanja koji Studenac ostvaruje posljednjih godina, a time i jačanja svoje liderske pozicije na Jadranu, ali i pozicije jednog od vodećih maloprodajnih lanaca u državi, ističu iz Studenca, iz kojeg podsjećaju da su nedavno otvorili svoji prvi market u zagrebu te najavili otvorenja sljedećih prodavaonica do kraja godine.

"U razdoblju pandemije, koje se odrazilo na cjelokupno tržište, izrazito mi je zadovoljstvo što Studenac, unatoč izazovima s kojima smo svi suočeni, ostvaruje svoje poslovne ciljeve i nastavlja širiti i razvijati svoje poslovanje. Pridruživanjem trgovačkog lanca Bure Trgovina mreži Studenca, kao i u našim prethodnim akvizicijama, cilj nam je sačuvati vrijednost koju ta kompanija predstavlja za svoje kupce, ali i unijeti posebne pogodnosti koje svojim kupcima donosi Studenac te postepeno obogaćivati cjelokupnu ponudu", izjavio je u priopćenju predsjednik Uprave Studenca Michal Senczuk.

Iz Studenca najavljuju da će u razdoblju koje slijedi biti izvršena integracija preuzetih prodavaonica koja podrazumijeva njihovo preuređenje, obogaćenje asortimana i uvođenje mnogobrojnih drugih pogodnosti za kupce.

Direktor tvrtke Bure Trgovina Darko Eškinja vjeruje da će nova poslovna sinergija i budućnost sa Studencem donijeti unaprjeđenje cjelokupnog poslovanja na zadovoljstvo svih kupaca, ali i zaposlenika.

Trgovački lanac Studenac posluje od 1991. godine, a od 2018. je u vlasništvu poljskog investicijskog fonda Enterprise Investors.

Sjedište Studenca je u Omišu, a preuzimanjem Istarskih supermarketa i zadarskog Sonika 2019. godine lanac jača svoju poziciju i posluje duž cijele jadranske obale.

Studenac trenutačno zapošljava više od 3.500 djelatnika, ima gotovo 650 prodavaonica i glavni je maloprodajni lanac na jadranskoj obali.

Tagovi: #Studenac, #Bure Trgovina, #trgovina, # Darko Eškinja, #Michal Senczuk
PROČITAJ I OVO
Starlink će osigurati besplatni internet na Lufthansinim letovima
USLUGE
Starlink će osigurati besplatni internet na Lufthansinim letovima
FRANKFURT - Lufthansa će uskoro putnicima osigurati besplatni brzi internet putem Starlinka na svim letovima. Opremanje cijele flote od oko 850 zrakoplova bit će završeno u drugoj polovici godine, objavila je grupa.
Solidan rast broja putnika u zračnim lukama
RAST
Solidan rast broja putnika u zračnim lukama
ZAGREB - U devet hrvatskih zračnih luka u 11 mjeseci 2025. godine bilo je nešto više od 13,5 milijuna putnika ili 6,8 posto više nego u isto vrijeme 2024., čemu je pridonio nastavak rasta putničkog prometa samo u studenome od 9,2 posto, podaci su Državnog zavoda za statistiku (DZS).
Žito zaključilo transakciju preuzimanja Ravlića
FINALIZACIJA
Žito zaključilo transakciju preuzimanja Ravlića
OSIJEK - Žito je izvijestilo da je zaključena transakcija za stjecanje 51 posto udjela u Mesnoj industriji (MI) Ravlić, nakon što je u lipnju lani ta prehrambena kompanija sa sjedištem u Osijeku najavila da će postati većinski vlasnik Mesne industrije Ravlić, jedne od najvećih mesnih industrija u Hrvatskoj.
Telekom Srbija kupio Kurir
MEDIJSKA SCENA
Telekom Srbija kupio Kurir
BEOGRAD - Tvrtka Telekom Srbija kupila je Mondo INC u vlasništvu tvrtke WMG Media Igora Žeželja, tvrtke koja je izdavač dnevnih novina Kurir, kao i portala Kurir i istoimene televizije, izvještava N1.
Carwiz nastavlja ekspanziju: Nove lokacije na Curaçau i u Dominikanskoj Republici
ŠIRENJE
Carwiz nastavlja ekspanziju: Nove lokacije na Curaçau i u Dominikanskoj Republici
ZAGREB - Carwiz rent a car, jedina hrvatska rent a car franšiza s poslovanjem na više od 50 tržišta diljem svijeta, nastavlja međunarodnu ekspanziju i dodatno učvršćuje prisutnost na Karibima otvaranjem dviju novih lokacija – Curaçaoa i Dominikanske Republike.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE