GDPR Cookie Consent by Free Privacy Policy

Trgovci bez komentara na bojkot

Trgovci bez komentara na bojkot
UŠUTJELI
SEEbiz.eu - regionalni poslovni portal
Objavljeno: 24.01.2025 / 18:31
Autor: SEEbiz
ZAGREB - Iz trgovačkih lanaca nisu željeli komentirati današnji bojkot trgovina, no tvrde da se unatoč izazovnom poslovnom okruženju trude prilagoditi potrebama i mogućnostima kupaca kontinuiranim akcijama.

Iz trgovačkog lanca Studenac su kazali da trenutno ne žele komentirati situaciju, a o sljedećim koracima će odlučiti kada budu mogli donijeti konkretne zaključke.

No, ističu da razumiju zabrinutost potrošača zbog trenutne ekonomske situacije koja je, kako opisuju, "složena i zahtijeva promišljanje iz više perspektiva".

Inflacija je, kažu, prisutna u gotovo svim dijelovima svakodnevnog života i čitavom opskrbnom lancu, koji funkcionira kao međusobno povezani ekosustav.

"Istovremeno, s obzirom na činjenicu da su trgovci jedini u tom ekosustavu u neposrednom i svakodnevnom kontaktu s kupcima, shvaćamo da su upravo zbog te pozicije njihova očekivanja i zabrinutosti najviše usmjereni upravo prema nama - trgovcima", odgovorili su iz Studenca na Hinin upit.

Napominju da se unatoč izazovnom poslovnom okruženju trude prilagoditi potrebama i mogućnostima kupaca kroz kontinuirane promocije i programe vjernosti. Tako i danas, kao i obično, provode sve redovite i ranije planirane aktivnosti.

"Smatramo da je važno osigurati uvjete u kojima svi sudionici opskrbnog lanca mogu održivo poslovati, dok su ključni proizvodi uvijek dostupni potrošačima. Zato smo otvoreni za dijalog s važnim dionicima koji bi rezultirao dugoročnim rješenjima i pozitivno utjecao na sve, uključujući naše kupce", poručili su iz Studenca.

U Kauflandu su kazali da njihove poslovnice uredno posluju te nemaju daljnjih komentara na bojkot.

"Svjesni izazova s kojima se građani suočavaju, kontinuiranim akcijama nastojimo što više izaći ususret kupcima", istaknuli su iz Kauflanda, navodeći da ovog tjedna nude više od 1800 artikala na akciji, uključujući i neke artikle koji su pod vladinim mjerama, a koje trenutno nude i po cijenama nižima od propisanih.

"Kaufland će nastaviti poštivati mjere vlade Republike Hrvatske i ulagati sve napore kako bi ostao pouzdan partner u svakodnevnoj kupovini uz širok asortiman proizvoda koji zadovoljavaju različite potrebe potrošača te najbolji omjer cijene i kvalitete", rekli su iz tog trgovačkog lanca.

Iz Lidla Hrvatska su na Hinih upit odgovorili da nemaju komentar, a iz Spara Hrvatska i Konzuma nisu odgovorili na upit.

Fotografija: Nikola Cutuk/PIXSELL

Tagovi: #trgovci, #studenac, #konzum, #spar, #lidl, #kaufland, #bojkot trgovina
PROČITAJ I OVO
Končar ugovorio rekonstrukciju dva generatora u Švedskoj
POSLOVI
Končar ugovorio rekonstrukciju dva generatora u Švedskoj
ZAGREB - Kompanija Končar - Generatori i motori (Končar GIM) potpisala je ugovor o rekonstrukciji dva generatora pojedinačne snage 26 MV A (G3 i G2) u HE Sollefteåforsens u Švedskoj.
Zaključen stečaj Dalmacijavina, slijedi brisanje iz sudskog registra
RASPLET
Zaključen stečaj Dalmacijavina, slijedi brisanje iz sudskog registra

SPLIT - Trgovački sud u Splitu zaključio je stečaj nad Dalmacijavinom d.d. pokrenut prije gotovo 14 godina pa će se nakon pravomoćnosti tog rješenja ta tvrtka brisati iz sudskog registra.

Valamar zaključio 100 milijuna eura financiranja
FINANCIRANJE
Valamar zaključio 100 milijuna eura financiranja
POREČ - Valamar je objavio i sklapanje ugovora o klupskom kreditu s Privrednom bankom Zagreb i Zagrebačkom bankom, ukupno vrijednog 100 milijuna eura, pri čemu svaka banka sudjeluje s po 50 milijuna eura.
Provedena još jedna dokapitalizacija Croatia Airlinesa
KAPITAL
Provedena još jedna dokapitalizacija Croatia Airlinesa
ZAGREB - Skupština dioničara Croatia Airlinesa donijela je u ponedjeljak odluku o povećanju temeljnog kapitala za 77,9 milijuna eura, i to ulogom potraživanja države od 42,9 milijuna eura te ulogom u novcu za 35 milijuna eura, izvijestili su iz nacionalne zrakoplovne kompanije.
Hotel Parentium Plava Laguna dobitnik Holiday Check Award 2026
DOBITNIK
Hotel Parentium Plava Laguna dobitnik Holiday Check Award 2026
POREČ - Hotel Parentium Plava Laguna dobitnik je međunarodno priznate nagrade HolidayCheck Award 2026, kojom se, na temelju recenzija gostiju, svrstao među najpopularnije hotele na svijetu.
@ 2020 SEEbiz. All Rights Reserved.
CLOSE