Tako je vezano uz Zakon o porezu na dohodak upućeno 11 primjedbi, u kojima je, između ostalog, Hrvatska obrtnička komora pozdravila povećanje osnovnog osobnog odbitka, no istaknula da zbog trenutnog iznosa minimalne plaće, kao i zbog mogućih povećanja iste, u budućnosti nemaju svi građani u RH isti neto koji proizlazi iz minimalne plaće (radi različitih stopa poreza na dohodak) te predložila modifikaciju osnovnog osobnog odbitka koji bi bio u visini „osamdeset posto iznosa minimalne plaće“. Time bi osobni odbitak bio promjenjiv, ali bi se osigurao iznos iste neto plaće za sve osobe koje primaju minimalnu plaću. Hrvatska obrtnička komora je i ovim putem pozdravila namjeru Vlade za ukidanje prireza, a kako bi se izravno utjecalo na visinu neto plaće većine zaposlenih u Hrvatskoj. Ipak, s obzirom na pravo jedinica lokalne samouprave da same definiraju stopu poreza na dohodak predloženo je da Vlada dodatno ograniči gornju granicu nižih i viših stopa za sva predstavnička tijela jedinica lokalnih samouprava kako bi se u cijelosti mogla ostvariti planirana porezna reforma.
Upućena je i primjedba vezana uz važno pitanje poticaja mladim obrtnicima. Naime, temeljem Zakona o porezu na dohodak mladi do 25 godina oslobođeni su 100% plaćanja godišnjeg poreza na dohodak, a mladi do 30 godina 50%, ali samo ako su zaposleni kao radnici temeljem ugovora o radu, što isključuje mlade osobe koje se samozapošljavaju u obrtu te kao poduzetnici time stvaraju priliku za zapošljavanje drugih. Osim toga, temeljem Zakona o doprinosima nije propisan niti izuzetak od plaćanja obveznog zdravstvenog osiguranja za obrtnike mlađe od 30 godina, već se mjera također odnosi samo na radnike.
Također, među osam primjedbi na Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom upućena je i ona o tome da su predviđene novčane kazne previsoke, uz prijedlog smanjenja gornjih i donjih pragova za barem 50%. U komentarima na Zakon o porezu na dodanu vrijednost ponovljen je i ovim putem zahtjev da se prag za ulazak u sustav PDV-a propiše u iznosu od 50.000 EUR, u cilju jačanja konkurentnosti hrvatskog obrtništva, kao i da se propiše primjena snižene stope PDV-a od 5% kod tradicijskih i umjetničkih obrta, kao obrta za koje je potrebno poznavanje zanatskih vještina i umijeća te koji se obavljaju pretežnim udjelom ručnog rada, ali i da se primjeni najniža stopa (sukladno sugestiji EU direktive) za djelatnost frizera i kozmetičara.