Ashleigh Barty uvjerljivo ušla u finale Australian Opena

Objavljeno: 27.01.2022 / 12:21
MELBOURNE -Prva tenisačica svijeta Australka Ashleigh Barty prva je finalistica Australian Opena nakon što je u četvrtak u polufinalu pobijedila Amerikanku Madison Keys sa 6-1, 6-3 u meču koji je trajao samo 64 minute.

Sa tri breaka Barty je lakoćom dobila prvi set, a u drugom dovoljan joj je bio break u šestom gemu za konačnu pobjedu. U dosadašnjih šest mečeva na Australian Openu još nije izgubila set.

Za aktualnu pobjednicu Wimbledona ovo je prvo finale na Australian Openu. Također, to je prvo finale za Australce na domaćem Grand Slamu od 2005., kada je Lleyton Hewitt u finalu izgubio od Rusa Marata Safina.

U polufinalu će igrati protiv bolje iz susreta Poljakinje Iga Swiatek i Amerikanke Danielle Collins. Ako pobjedi u subotnjem finalu Barty će postati prva Australka koja je osvojila Australian Open nakon 1978. godine kada je trijumfirala Chris O'Neil.

Tagovi: Ashleigh Barty, Australian Open
Konzorcij s Toddom Boehlyjem preuzeo Chelsea
FINALIZACIJA
LONDON - Engleskog prvoligaša Chelsea službeno je preuzeo američki konzorcij na čelu s biznismenom Toddom Boehlyjem, objavljeno je u subotu na službenim stranicama londonskog kluba.
Kustić kritizirao Jakobušića: Uvrede ne pridonose smirivanju tenzija
KRITIKE
ZAGREB - "Iznenadila me ova izjava, mislim da to ne pridonosi nikako smirivanju tenzija, što mi kao čelnici Saveza i klubova trebamo raditi i biti primjer, da spustimo tenziju, da se ovakve izjave ne koriste."
Goran Tomić više nije trener Rijeke
ODLAZAK
ZAGREB - Goran Tomić više nije trener NK Rijeke, objavljeno je u subotu na stranicama kluba.
Darvin Ham novi trener Lakersa
LOS ANGELES - Trofejni američki košarkaški NBA klub Los Angeles Lakers za novoga su trenera izabrali Darvina Hama (48), dosadašnjeg pomoćnika Mikea Budenholzera u Milwaukee Bucksima, objavili su američki mediji.
Fenomenalni Butler produžio sezonu Miamija
BOSTON - Košarkaši Miami Heata 111-103 pobjedom na gostovanju protiv Boston Celticsa poravnali su omjer u pobjedama u finalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige na 3-3 te izborili odlučujuću sedmu utakmicu na svom parketu.