Atletico učvrstio vodstvo u Primeri

NA VRHU
Objavljeno: 30.12.2020 / 21:40
MADRID - Madridski Atletico ubilježio je domaću pobjedu nad Getafeom (1-0) u dvoboju 16. kola, te je učvrstio vodstvo u Primeri.

Gol vrijedan pobjede postigao je udarcem glavom Luis Suarez u 20. minuti, a to je bila jubilarna, 500-ta utakmica Diega Simeonea na klupi Atletica. Otkako je Simeone trener Atletico u tih devet godina nije primio nijedan gol protiv Getafea, a zasluge večeras idu i Šimi Vrsaljku, koji je igrao do 57. minute.

Atletico ima tri boda više od Reala, koji večeras gostuje kod Eibara.

Granada je preokretom slavila na svom stadionu protiv Valencie s 2-1. Poveli su gosti golom Francuza Gameira (36), izjednačio je Kenedy (45+3), da bi pobjedu Granadi dvije minute prije kraja donio Jorge Molina. Valencija je na utakmici imala dva isključena igrača, a Granada jednog.

Granada 2 Kenedy (45+3), Jorge Molina (88)

4 Sevilla 14 8 2 4 17 10 26
............................................

PETICIJA
MUNCHEN - Navijači minhenskog Bayerna pokrenuli su peticiju tražeći od šefova kluba da zadrže Thomasa Tuchela na mjestu trenera i sljedeće sezone.
Olmo sve bliže povratku u matični klub
LEIPZIG - Dani Olmo bi u ljetnom prijelaznom roku mogao napraviti transfer karijere.
Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.