Bayern korak bliže rekordnom 30. naslovu prvaka

BUNDESLIGA
Objavljeno: 30.05.2020 / 21:31

BERLIN - Minhenski Bayern napravio je u subotu velik korak prema osiguravanju rekordnog 30., odnosno osmog u nizu, naslova prvaka Njemačke nakon što je u utakmici 29. kola kod kuće svladao Fortunu iz Dusseldorfa sa 5-0.

Bayern je poveo nakon autogola Mathiasa Joergensena u 15. minuti, a 14 minuta kasnije ja Pavard povećao na 2-0. Lewandowski, koji je večeras bio dvostruki strijelac, prvi je gol zabio u 29. minuti za vodstvo Bayerna 3-0. U drugom poluvremenu Lewandowski je opet strijelac u 50. minuti za 4-0, a samo dvije minute kasnije Davies zabija za konačnih 5-0.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru za Bayern u 62. minuti susreta.

Zahvaljujući ovoj pobjedi Bayern ima 67 bodova, deset više od najbliže Borussije koja u nedjelju gostuje kod zadnjeplasirane momčadi Bundeslige Paderborn.

Fortuna je u zoni doigravanja za ostanak u Bundesligi sa 27 bodova, a predzadnji Werder ima 25.

Ovo će kolo biti zaključeno s tri dvoboja u nedjelju, a sastaju se: Borussia Moenchengladbach - Union Berlin (15.30 sati), Paderborn - Borussia Dortmund (18.30) i Koeln - RB Leipzig (20.30).

Njemačka - 29. kolo
Hertha - Augsburg 2-0 (Dilrosun 23, Piatek 90+3)
Mainz - Hoffenheim 0-1 (Bebou 43)
Schalke - Werder 0-1 (Bittencourt 32)
Wolfsburg - Eintracht 1-2 (Mbabu 58 / An. Silva 27-11m, Kamada 85)
Bayern - Fortuna 5-0 ( M. Jørgensen (15 autogol), Pavard (29), Lewandowski (43, 50), Davies (52))

Ten Hag suočen sa smanjenjem plaće
MANCHESTER - Trener Manchester Uniteda Erik Ten Hag suočava se sa smanjenjem plaće ukoliko 'preživi' na Old Traffordu.
Jokić predvodio Denver za 3-0 protiv Lakersa
LOS ANGELES - Nikola Jokić predvodio je aktualne NBA prvake Denver Nuggetse do pobjede kod LA Lakersa 112:105 za vodstvo 3:0 u seriji u prvom krugu play-offa na Zapadu. Jokićevi Nuggetsi tako su postali prva momčad koja je LeBronu nanijela 11 poraza zaredom.