Dallas s Dončićem i čvrstom obranom do vodstva protiv LA Clippersa

Objavljeno: 27.04.2024 / 07:53
DALLAS - Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Clipperse sa 101-90 u trećoj utakmici uvodnog kola doigravanja Sjevernoameričke lige NBA lige i poveli 2-1.

Slovenski as Luka Dončić bio je prvi strijelac utakmice s 22 poena, upisao je i 10 skokova i devet asistencija, a pobjedu je osigurao i Dallas čvrstom obranom.

Dallas je natjerao goste na 19 izgubljenih lopti i domaći šut iz igre 45%. Iako domaći nisu bili učinkovitiji u šutu iz igre, Dončić je imao samo 28% šuta iz igre, pa su to dosta nadoknadili borbenošću u obrani.

To je bio i ključ da domaći preokrenu rezultat u svoju korist u drugoj četvrtini, nakon što su suparnici već imali prednost od sedam razlike. Uslijedila je serija od 12-0 za vodstvo koje Dallas više nije ispuštao.

Utakmica je ponovno bila iznimno fizička s obje strane. U posljednjoj četvrtini, bek Los Angeles Clippersa Russell Westbrook je isključen nakon što je Dončića bacio na zemlju tijekom prekršaja. Nakon sukoba s Westbrookom, Dallasov P.J. je također izbačen. Washington.

Tagovi: DALLAS, DONČIĆ, CLIPPERS, ZUBAC
Joselu junak Madrida, Real u finalu Lige prvaka
MADRID - Real je još jednom pokazao karakter i u samo dvije minute preokrenuo utakmicu protiv Bayerna u polufinalu Lige prvaka. Nije se predavao i preko Joselua u 88. i 90'+1 zabio dva gola koja su ga odvela u finale, a koje je na rasporedu 1. lipnja u Londonu.
Dinamo će dobiti revolving kredit, a i novog sponzora
FINANCIRANJE
ZAGREB - U Dinamu će se danas održati redovna sjednica Izvršnog odbora na kojoj će se raspravljati o tekućim pitanjima, a novooformljeni brojni odbori kluba dat će izvještaje o djelatnostima za koje su nadležni.
Rudy Gobert četvrti put najbolji obrambeni igrač NBA lige
PRIZNANJA
NEW YORK - Igrač Minnesota Timberwolvesa time se izjednačio s dosadašnjim rekorderima Dikembeom Mutombom i Benom Wallaceom na vrhu ljestvice igrača s najvećim brojem nagrada u toj kategoriji.
Dalić dobio bogatu ponudu iz Katara
PONUDA
ZAGREB - Zlatko Dalić će uskoro povesti reprezentaciju Hrvatske na svoje drugo Europsko prvenstvo.
Dinamo želi hrvatskog napadača iz Bundeslige
ZAGREB - Bruno Petković je po pojedinim medijskim napisima na izlaznim vratima Maksimira, iako se navijači i dalje nadaju preokretu te da će jedan od kapetana i lidera ostati u modrom klubu, ali Dinamo ne gubi vrijeme i traži drugog napadača.